Akce

22.05.2013, Cross Club

První český koncert AUTHOR & PUNISHER /USA/ - Industrial/Doom/Drone s DIY (ná)stroji

Tristan ShoneJiž 22. května v pražském klubu Cross zdarma vystoupí experimentální hudebník, performer a inženýr kybernetiky Tristan Shone se svým projektem Author and Punisher. Poprvé tak tuzemskému publiku představí svoji destruktivní hudbu na pomezí doom/drone metalu a hrubého industrialu, kterou vytváří sestavou vlastnoručně vyrobených instrumentů.

Tristan ShoneKontakt člověka se strojem je vděčným tématem cyberpunkových dystopií už pěknou řádku let. Tristan Shone, v současnosti zaměstnaný jako inženýr mechaniky a zvukový výzkumník na kalifornské univerzitě, se rozhodl tomuto tématu zasvětit celou svoji uměleckou tvorbu. A to ne pouze v abstraktní textově-estetické rovině.

Vidět Author and Punisher není obyčejnou návštěvou dalšího „hlučného“ koncertu, ale svědectvím elektrizujícího rituálu, propojení organického jedince s odlidštěnou masou chladného robotického kolosu. Pokud si Shoneovy vysoustružené nástroje, tzv. „Dub Machines“, představujete jako pár unifikovaných krabiček, připravte se na překvapení. Artilerie Author and Punisher sestává z necudně obnažené spleti zdánlivě náhodně poskládaných mechanických vnitřností, kabelů a obvodů, se kterými je hudebník propojen celým svým tělem. Jedná se tak o velice intimní symbiózu, jež mnohdy vyžaduje přesnou motorickou koordinaci a souznění s vlastním audio nářadím. Metalový koncert se zde setkává s performancí a slovní spojení jako industriální porno rozhodně není daleko od pravdy.

Po hudební stránce připravte své receptory na hrubozrnou distorzní směs, která místy připomíná Godflesh a jindy slowed n´chopped VNV Nation na steroidech. Tristan Shone kombinuje drtivou rytmiku se syntetickými „kytarovými“ nájezdy, ale nebojí se ani ambientních ploch nebo power electronics. Výsledný koktejl vám pocuchá ušní bubínky tak, že druhý den budete v autě vděční za Radiožurnál...

Jako support vystoupí M.A.C. of Mad, Ing. Králík a Yarrdesh.

http://authorandpunisher.bandcamp.com
http://www.tristanshone.com
http://www.youtube.com/watch?v=UGYt88HFpH4
http://www.youtube.com/watch?v=Sdx0vvHxrzQ
http://www.youtube.com/watch?v=jjlBOPLWZyw

M.A.C. OF MAD - Industrial/Electronic/Metal Praha
http://bandzone.cz/macofmad?at=info
 https://www.facebook.com/macofmad

ING. KRÁLIK - Praha
http://ingkralik.freetekno.cz/

YARRDESH - experimental-violence / Praha
http://bandzone.cz/yarrdesh


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze