Akce

02.08.2017-04.08.2017, Sninské Rybníky, Slovensko

Rock pod Kameňom 2017

Arch Enemy, Nena, Amorphis, Axxis, Wanastowi Vjecy, Horkýže Slíže, Alkehol, Bijouterrier, Harlej, Doga, Turbo - na tieto kapely a hudobníkov sa môžu tešiť fanúšikovia na jednom z najlepších a najpopulárnejších slovenských festivalov. To sú prvé potvrdené hviezdy medzinárodného hudobného festivalu Rock pod Kameňom, ktorého pätnásty ročník prebehne od 2. do 4. augusta 2017 opäť v unikátnom prírodno-rekreačnom areáli rybníkov v Snine.

Aj tohtoročný jubilejný Rock pod Kameňom bude hudobne pestrý. Už z oznámených mien to vyzerá na zaujímavý program, ktorý sa bude odohrávať v známom rekreačnom prostredí Sninských Rybníkov v Snine. Novými prírastkami do zbierky headlinerov sú melodickí death metalisti ARCH ENEMY, jedna z najúspešnejších nemeckých speváčok NENA, ktorá zažiari na Slovensku a v Čechách vôbec svojim prvým vystúpením. Milovníkov škandinávskeho metalu prevalcujú fínski AMORPHIS, ktorí sú zárukou ozajstnej metalovej zábavy a patria k ozdobám mnohých európskych festivalov. Slovenská premiéra čaká tiež nemeckú legendu AXXIS, ktorá predvedie nielen svoje najväčšie hity, ale aj skladby z úplne nového albumu Retrolution.

Čistou elektrickou silou nás nabijú dievčatá zo Švajčiarska hrajúce skladby od AC/DC. Kapela BACK:N:BLACK nie sú a ani nechcú predstierať AC/DC, svoju lásku k ich hudbe sa jednoducho snažia preniesť ako fanúšičky práve cez hudobné pódia. „Páči sa mi vaša kapela. Vaša bubeníčka je skvelá!“ vyjadril sa k zoskupeniu Phil Rudd, bubeník AC/DC. Brian Johnson, spevák AC/DC dodal: „Robíte to dobre!“

Doposiaľ medzi uverejnenými účinkujúcimi festivalu nájdeme ARCH ENEMY, NENA, AMORPHIS, AXXIS, BACK:N:BLACK, BLUES PILLS, WANASTOWI VJECY, HORKÝŽE SLÍŽE, RAVENCLAW & KAI HANSEN, ALKEHOL, BIJOUTERRIER, SLOBODNÁ EURÓPA, HARLEJ, LIMETAL, ŠKWOR, METROPOLIS, DOGA, TURBO, ICONITO, ROKSOUND, SKRYTÝ VÝZNAM, THE NOW, ALIA TEMPORA, MASSRIOT a MAHAGON.

Rockový magazín Spark po roku znova dotvorí metalové prostredie a predstaví svoju novinku exkluzívne po prvýkrát na Slovensku.

„Nie len pre fanúšikov metalových speváčok sme pripravili úplne nový projekt METAL MAKE-UP. Jedná sa o novú reláciu našej Spark TV. Tá vám dovolí nahliadnuť do tajomstiev líčenia, účesov, tetovania alebo obliekania spevá

ok, ale i spevákov. Súčasne sa METAL MAKE-UP stáva i samostatnou komunitou, ktorá združuje všetkých, čo sa zaujímajú o metalovú módu a lifestyle,“ hovorí Míra Nečas zo Sparku.

METAL MAKE-UP

V novom väčšom stane SPARK/FAKKER nájdete v ponuke merchandise, metal make-up aj mnohé prekvapenia.

Pre našich návštevníkov sme spoločne s tímom Spark vymysleli viacero prekvapení, aby sa cítili čo najpríjemnejšie. Po minuloročnom záujme sa zväčší stan SPARK/FAKKER s merchandise, výnimočné zľavy na predplatné časopisov iba na festivale a exkluzívna novinka METAL MAKE-UP pre naše nežné polovičky priamo na mieste. Zadarmo vás skrášlia make-upom dve hostesky, aby ste sa cítili ako metalové bohyne,“ dopĺňa Pavol Dráb, organizátor festivalu.

SPARK TV PROMO

Objavte sa tiež v reportáži od SPARK TV, možnosť vyfotiť sa pri fotostene či na motorke, chýbať nebudú ani súťaže o hodnotné ceny.

Info o Spark TV:

Spark TV je video kanál najväčšieho českého rock-metalového časopisu Spark. Hlavným obsahom sú rozhovory s rock-metalovými hudobníkmi z celého sveta. Spark TV je jediný český video kanál zameraný na rock-metalovú scénu. Okrem rozhovorov produkuje vo vysokej kvalite oficiálne promo videa kapiel ako sú klipy, trailery, dokumenty, upútavky, reklamy. Českú a slovenskú scénu podporuje Spark TV v rámci projektu Czech blade. Spark TV je produktom spoločnosti Smile music.

V rámci 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste Snina sa k oslavám veľkolepou šou pripojí aj legendárna SUZI QUATRO. Speváčka znova mieri na Slovensko a bude to úžasne! Prvá dáma svetového rocku vystúpi 1. augusta na Sninských Rybníkoch, kde počas galavečera odohrá otvárací koncert festivalu Rock pod Kameňom 2017, aby oslávila s obyvateľmi mesta a návštevníkmi festivalu 700 rokov mesta Snina.

Snina je to najvýchodnejšie zemplínske mesto, nachádzajúce sa v blízkosti hraníc Ukrajiny. Ukrýva mnoho podôb a jeho história je zaznamenaná od prvej písomnej zmienky z roku 1317. Tento rok mesto Snina oslavuje 700 rokov a rovnako ako festival Rock pod Kameňom, ktorého pätnáste výročie a hudobné účinkovanie už neodmysliteľne patrí k mestu sa rozhodlo tieto výnimočné udalosti pre obyvateľov spojiť a pripraviť hudobné prekvapenie.
Diváci v Snine budú mať možnosť vychutnať si naživo najväčšie hity rockovej legendy. Suzi Quatro totiž má za sebou posledné svetové turné, ktoré si užilo v roku 2015 aj vypredané NTC v Bratislave a o odchode do dôchodku rozmýšľa každým rokom. Nenechajte si preto ujsť rockové trháky ako „Can the Can“, „48 Crash“, „Devil Gate Drive“, „If You Can´t Give Me Love“ či „She's In Love With You“! Milovníci rockovej hudby na Slovensku majú jedinečnú šancu zažiť možno poslednú návštevu Suzi Quatro, kde oceňovaná hudobníčka odohrá prierez vyše 50- ročnej tvorby.

Verím, že aj tentoraz bude koncert nabitý energiou a že si slovenské publikum rado so mnou zaspieva. Sľubujem, že to bude divoké,“ netají sa nadšením Suzi Quatro.

Suzi Quatro sa na koncert na Slovensku veľmi teší. Fanúšikovia zažijú jedinečný koncert plný hitov priekopníčky ženského rocku a jej legendárne kožené oblečenie! Na pódiu okrem nej zavíta aj PETR KOLÁŘ, ktorý svoju kariéru istý čas venoval kapelám Arakain, Precedens či Sarah. K repertoáru svojich najväčších hitov radí „Ještě, že tě lásko mám“, „Vyznání“ alebo „Den, kdy se vrátí láska“. Oslavy mesta Snina uzavrie a zároveň naštartuje počas troch dni skvelého rocku/metalu na festivale Rock pod Kameňom revival zoskupenie KISS MORAVIAN GIRLS.

Viac info o programe a vstupenkách na 700. výročie mesta Snina a festival Rock pod Kameňom 2017 získate na webových stránkach alebo na fb stránke festivalu.

Foto zdroj: archív Rock pod Kameňom
ZDROJ: Pavol Dráb, PR manažér festivalu/FOTO: archív Rock pod Kameňom 2017


aktuálně

diskuze