Akce

09.08.2018-11.08.2018, Sninské Rybníky, Slovensko

Rock pod Kameňom 2018

Medzinárodný rockový festival Rock pod Kameňom odštartoval koncom roka 2017 predpredaj permanentiek na ďalší ročník, ktorý sa uskutoční od 9. do 11. augusta 2018 opäť v unikátnom prírodno-rekreačnom areáli rybníkov v Snine. Limitované množstvo trojdenných vstupeniek za zvýhodnenú cenu 25€ je k dispozícii na webových stránkach festivalu. 

Festival Rock pod Kameňom započne svoj šestnásty ročník z ostra a o otvorenie festivalu sa postará jedná z najnavštevovanejších kapiel v Čechách a na Slovensku – KABÁT.

V súčasnosti usilovne pracujeme na tom, aby ročník 2018 ponúkol minimálne tak kvalitný a rôznorodý program ako tomu bolo doposiaľ pätnásť úžasných rokov. Či už pôjde o svetovo známych headlinerov alebo naopak o miestne začínajúce kapely, ktoré sa pre našich návštevníkov stanú veľkými objavmi. Zároveň v areáli pre našich návštevníkov plánujeme naďalej vylepšovať servis a zázemie festivalu,” hovorí PR manažér festivalu Pavol Dráb.

KABÁT V SNINE

Unikát tešiaci davy fanúšikov si Snina vychutná a znova zaručene zaplní areál rybníkov do posledného miesta. Aj tento rok uvidíme Kabát na slovenských festivaloch iba zriedka, preto je úžasnou správou, že práve Rock pod Kameňom neobídu.

Bilancovat uplynulý rok je jednoduché… byl báječný! My jsme ho přečkali ve zdraví, a na podzim jsme odjeli naše zatím nejdelší a asi i největší turné v historii kapely. Co nás čeká v tomto roce? To je jistě zajímavější a aktuálnější téma. Milan se již nechal mediálně slyšet, že se chystáme, a bude tento rok chystat, materiál na další řadové album. Zatím není třeba propadat euforickým stavům, protože si s novým CD dáme pochopitelně na čas. Je potřeba si být jistý, že je to aktuálně to „nej“ co můžeme nabídnout. A ty texty… to taky nebude hned… to chce svůj čas a dostatek rozvahy! Nicméně… v létě budeme objíždět festivaly. Jednak nechceme poslouchat a číst, že jsme staří a líní, a pochopitelně nám moc chybí živé hraní, a kontakt s Vámi! Pojedeme v ČR celou síť Létofestů a Vysočinafest. Na Slovensku se chystáme již tradičně na Topfest a do Sniny na Rock pod Kameňom,“ prezrádza zo svojho života kapela Kabát.

Kapela DRAGONFORCE je svetovým rýchlikom v kombinácii s kvalitne vybudovaným menom a davom fanúšikov patrí medzi metalové esá. Od vzniku kapela vyniká vďaka božskému gitarovému zvuku a magickým prstom Hermana Li a Sama Totmana.

Novinkou v kapele je remastrovaný album „The Power Within“, ktorý sa plánuje vydať o necelý mesiac. „Mám radosť ako sa Re-Powered Within ukázalo. Remixovali a prerobili sme pôvodnú hudbu s modernejšou produkciou, v duchu našich posledných dvoch albumov. Výsledkom je jasnejší a nabitejší zvuk. Fanúšikovia budú môcť počúvať hudbu podrobnejšie, prinášame tak detaily, ktoré predtým nepočuli a vstúpili do nových skladieb, ktoré milujeme ešte viac.“ Hovorí gitarista Herman Li.

Žánrovo trocha inak divákov roztancuje a poteší TOMÁŠ KLUS, známy český spevák a pesničkár je hudobným fenoménom posledných rokov ako v Čechách, tak na Slovensku.

Helloween

Kapela HELLOWEEN vzkriesila historický setlist skladieb a prebiehajúce svetové turné Pumpkins United mnohí korunujú za reunion roku. Slováci tak budú môcť znovu zažiť šou, tento krát pod holým nebom, ktorá minulý rok otriasala interiérom Aegon arény v Bratislave. Na jednom pódiu sa stretnú bývalí členovia kapely, gitarista a spevák Kai Hansen a spevák Michael Kiske spoločne so súčasnou zostavou HELLOWEEN.

Kľúčové albumy pre PUMPKINS UNITED WORLD TOUR sa stali Keeper Of The Seven Keys I a II.

„Už keď sme s UNISONIC hrali staré skladby HELLOWEEN, bolo to niečo, ale uskutočniť to v starej zostave, a ešte k tomu s Andim, to bude skutočne jedinečné,“ teší sa Michael Kiske. Kai Hansen ho doplňuje: „Turné Hellish Rock bolo skvelé, tento krát však tie zážitky ešte znásobíme.“ Nenechali skrývať svoje nadšenie pôvodní muzikanti pri prípravách Pumpkins United World Tour.

Aktéri minulej i súčasnej éry sa spoločne stretnú na stagei v Snine. Bude sa jednať o skutočne mimoriadnu šou, kapela bude mať za chrbtami obriu LED stenu s historickými zábermi a zostrihmi z existencie kapely a ich členov.

Priekopníci metalu z Dánska – PRETTY MAIDS, ktorí hrajú už od roku 1981 a svoj prvý album vydali v roku 1984. Od tej doby majú na svojom konte celkom 15 albumov a nespočetné množstvo hitov v čele s „Please, don´t leave me“. Snina zažije od kapely Pretty Maids zbrusu novú šou a skladby z ich najnovšieho albumu „KINGMAKER“ si vypočujeme premiérovo naživo na festivale.

Pozitívna energia 80-tych a 90-tych rokov s harmonickým a pôvodným duchom prenesená do moderného veku.

Pripravení na party? Poriadnu dávku energie do žíl prinesie nemecká rocková legenda VICE z konca 80. rokov. Popularita VICE vybehla hore rýchlo a presvedčila svojich fanúšikov jednoduchými rockovými piesňami a pozitívnym postojom na scéne, ktorá sa doteraz nezabudla. VICE je rocková kapela s úmyslom oslavovať život a hudbu so svojimi fanúšikmi, ktorí pretvorili výraz Heavy Metal v Happy Metal. V Snine predvedú ich najnovší album „VENI-VIDI-VICE“.

Zo slovenskej scény pribudol do programu prešovský lámač sŕdc desaťročiami, rocker a legenda domácich pódií PETER NAGYpozývajúci všetkých do Sniny: „Už čakám Ro(c)k pod Kameňom, aby som Vám mohol oznámiť túto fajn správu, že po dvoch rokoch znova budem hrať na medzinárodnom rockovom festivale v Snine na Rock pod Kameňom. Nezabudnite Peter Nagy a Indigo 10.8. hráme v Rock pod Kameňom v Snine. Tešíme sa na Vás!“

Trojdňové vstupenky na Rock pod Kameňom 2018 sú v predaji na predajných miestach v rámci mesta Snina (Cafe Capri), prostredníctvom formulára na webovej stránke. Aktuálna cena permanentky je 25€.

Viac informácii nájdete na webe festivalu www.rockpodkamenom.skalebo na facebookových stránkach. Festival Rock pod Kameňom sa uskutoční od 9. do 11. augusta 2018 v rekreačnej oblasti Sninské rybníky.


Začátek akce:
Info: 25 €
Odkazy: Helloween: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia  |  Dragonforce: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia  |  Pretty Maids: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze