Akce

21.04.2017, A Studio Rubín

SINK [fi]

Když jsme před osmi lety zvali na tehdejší první koncert finských SINK v Praze, posteskli jsme si, jak je nesmírně těžké o SINK psát. Jestliže se už tehdy dalo říct, že SINK jsou jedním z nejzajímavějších projektů, který v hloubi skandinávského undergroundu vznikl, dnes to platí dvojnásob. Od jejich tehdejšího pražského koncertu vydali tři desky, na kterých pokračovali ve vzdalování se konvencím a žánrovým klišé. Na deskách The Holy Testament 1 & 2 dotáhli do dokonalosti své originální spojení masívního sludge zvuku s hypnotičností postindustriálu. Na té aktuální Ark Of Contempt And Anger z minulého roku, se vydávají prozkoumat nová teritoria, aniž by přitom přišli o svoji tvář.
Agresivita a sludge kořeny sice prakticky vymizely, resp. zůstaly schované velmi hluboko a místo nich se objevuje inspirace krautrockem, progem a elektronikou. Vliv postindustriálu zůstal, ale přetavil se až do určité sakrálnosti. SINK jsou sevřenější, niternější, soustředěnější a více přemýšliví. Místy se nabízí přirovnání k mnohem slavnějším Ulver, ale tam kde Ulver občas skouzávají do jistého profesorství a sofistikované nudy, SINK zůstávají mnohem víc bezprostřední a odvážnější.
Snad nejlépe jejich současnou neuchopitelnou tvář ilustruje to, že za uplynulých několik měsíců mají za sebou koncerty s doom a death metalovými kapelami stejně jako live vystoupení na techno akcích. Nyní navíc spolupracují s finským techno producentem a DJem Samuli Kemppim na novém materiálu, který bude ještě mnohem více směřovat do experimentální analogové elektroniky. A čeká je letos také Roadburn festival.
https://sinkprocess.bandcamp.com/
 
Mladý producent Izanasz (Jan Palatý) loni oslnil svým vystoupením na akci Ruins Of Intolerance, které chvílemi silně evokovalo oblasti, ve kterých se aktuálně pohybuje Roly Porter. Od té doby se k frenetickému vydávání nahrávek přidalo i časté koncertování. Jeho hudbu rozprostřenou přes žánry ambientu, drone až netriviální IDM naleznete i na labelech ACR nebo (v blízké budoucnosti) Genot Centre.
https://izanasz.bandcamp.com/

Vstupenky v předprodeji na GoOut nebo na pokladně Rubínu za 200 CZK, v den koncertu pak jen u vstupu za 250 CZK.
Pořádají Letmo Productions, Arkham Productions a Cáry mlhy blog.

Having emerged from deep Scandinavian underground, SINK continue to prove they are one of the most interesting yet enigmatic bands in Finland. Their once massive sludge sound and postindustrial hypnotism peaked on previous records, now they wander different and unknown lands again, inspired by krautrock, prog and electronic music. The original vibe has been reshaped into something more contemplating and introverted, almost sacral at times.
You can now find occasional reminiscences to way more famous Ulver, however where Ulver sometimes stall into sophisticated boredom, SINK remain adventurous and courageous. They just recently played with death and doom metal bands and just shortly afterwards participated in live techno event. They also cooperate with Finnish techno DJ and producer Samuli Kemppi. And Roadburn Festival is just up ahead this year.
In their words: “SINK has always found quite impossible to answer the question “What kind of music do you play?” World is better without artificial borders. In our opinion the same applies to music.
 
Young producer Izanasz (Jan Palatý) has began to play live just last year and reminded us of realms where Roly Porter recently ventures. His music spread across genres of ambient, drone and non-trivial IDM is to be found on labels ACR (now) or Genot Centre (in near future).


Začátek akce: 20:00
Info: 200 / 250 Kč
Odkazy:
Tagy: Izanasz, Sink
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze