The FACELESS tour : INHATRED & SMASHED FACE

The FACELESS tour : INHATRED & SMASHED FACE

The FACELESS tour je nový výraz pro několikadenní turné zahraničních kapel, které v rámci svých evropských poutí zavítají k nám do ČR. Agentura PRAY & KEEP QUIET pracující na principu DIY se bude pokoušet prezentovat dosud neznámé nebo méně známe spolky, o kterých se domníváme, že stojí více než za pozornost.
Debutovým počinem mělo být turné francouzských death grinderů HAPPY FACE, kteří v září vyrážejí na měsíční pouť Evropou na podporu nové desky a protože se známe s kapelou osobně, nebylo co řešit. Bohužel však nastaly komplikace, jelikož se HF rozcházejí s labelem ANTICULTURE, byla rovněž zrušena česká a britská část tour. Nezbylo nic jiného, než kapelu přesvědčit, že je vše zařízené a podchycené a tak se ukázalo, že HF nakonec dorazí. Na poslední chvíli se však vyskytly i problémy v kapele, takže CZ část tour byla nadobro zrušena. Naštěstí jsem hned navázal kontakt s neméně skvělými INHATRED, takže zabookované termíny nevyjdou vniveč!
Jako support pojede česká brutal deathová squadra SMASHED FACE a na dvou místech se představí také newyorští MUCOPUS.

Kořeny francouzských INHATRED sahají do roku 2000, o čtyři roky později je vypuštěno první EP kapely s názvem Olena. V té době ještě nikdo moc netušil, že se zrodila nová naděje, která vedle kapel ZUBROWSKA, HAPPY FACE, GOJIRA, FATE či GTI bude Francii reprezentovat na poli moderní metalové scény. Po více než 50 koncertech, na nichž se potkali s takovými spolky jako Mastodon, Converge, Daughters, Nasum, 100 Demons, Comity, Most Precious Blood nebo Turmoil nahrávají začátkem roku 2006 album 10 Seconds Before Sunrise, které masteroval Allan Douches (Converge, Norma Jean, Thrice, The D.E.P, Mastodon, Sepultura...) z West West Side Music v New Jersey a jenž vyšlo u Several Bleed, jež se nyní zaměřuje na samé nadějné talenty. České publikum mělo možnost poprvé se setkat s INHATRED prostřednictvím klipu v pořadu MADHAUSE. Jedinečná kombinace metalu a hardcore od INHATRED nabízí v jednom lásku, nenávist a vášeň.

SMASHED FACE je jméno, které je na naší, ale i světové scéně stále více skloňováno a pro milovníky brutálního death metalu v kombinaci s hardcorem by nemělo být neznámé. Výrazněji se kapela do českého UG zapsala debutovým albem Human: Earth Parasite vydaným na značce NICE TO EAT YOU v roce 2004. Kapela sklízí pozitivní reakce, hraje množství koncertů, na podzim 2005 jede evropské turné po boku WASTEFORM a INSIDIOUS DECREPANCY a na jaře 2006 dokonce i ukrajinské turné. V červnu 2006 vychází dvojka Virulent Procreation a sklízí neméně skvělé reakce. Na podporu desky kapela podniká The FACELESS czech mini tour a několik dalších tour příští rok.

---- --- -- - -- --- ---- - - - ---- --- -- - -- --- ----
The FACELESS czech mini tour 2006 featuring INHATRED (fra) & SMASHED FACE (cz).
---- --- -- - -- --- ---- - - - ---- --- -- - -- --- ----
28/09/2006 | Praha - Cross club
+ MUCOPUS (US), ALIENATION MENTAL, KOMBUCHA

29/09/2006 | Dolní Dobrouč - KD
+ MINCING FURY///, RADIO JEREVAN, SAJRAJT, HROZBA

30/09/2006 | Třebíč - B club
+ SULIN, ZAPOMENUTÁ MINULOST

01/10/2006 | Brno - RC Brooklyn
+ MUCOPUS (US), MINCING FURY..., DEMENTED RETARDED

---- --- -- - -- --- ---- - - - ---- --- -- - -- --- ----

://inhatred.com
://myspace.com/inhatred
://severalbleedsrecords.com

://smashedface.com
://myspace.com/smashedfacecz
://ntey.wz.cz

PRAY & KEEP QUIET
-------------------
Lubos Fred Kristek
Za Potokem 49
Velká Bítes 59501
Czech Republic
Europe

schizofred@quick.cz

icq: 201 815 532
tel: 776 192 783

article_276_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze