Akce

24.12.2010

Thrash And Burn European Tour s Darkest Hour (usa), Bleeding Through (usa), Beneath The Massacre (can), Carnifex (usa), War From A Harlots Mouth (ger), Arsonists Get All The Girls (usa) a Success Will Write Apocalypse Across The Sky (usa) v Abatonu!

Thrash And Burn European Tour >>
Darkest Hour (usa)
Bleeding Through (usa)
Beneath The Massacre (can)
Carnifex (usa)
War From A Harlots Mouth (ger)
Arsonists Get All The Girls (usa)
Success Will Write Apocalypse Across The Sky (usa)
27.4.2009, Praha - Abaton

---- --- -- - -- --- ----

Pokud jste doposud neslyšeli o turné s tímto názvem, jeho originální podoba proběhla loňského léta s obrovským ohlasem v USA a vycházela z jakési vize klubové odpovědi undergroundové metal/hardcore scény na jiné, daleko masivnější putovní festivaly typu Ozzfest nebo Warped Tour. Díky velikému úspěchu a faktu, že celá akce je svým rozsahem méně monstrózní, se tak trochu dalo počítat s tím, že v budoucnu by mohlo dojít i k její evropské podobě. Tato skutečnost na sebe opravdu nenechala dlouho čekat! Vzhledem k trochu rozdílným podmínkám obou kontinentů byl pro evropskou podobu o pár kapel zúžen počet vystupujících na únosnou míru. Co se nezměnilo, jsou jména dvou kapel na seznamu a především rozmanitá škála toho, co současna světová špička metal/hardcore scény dokáže nabídnout.

---- --- -- - -- --- ----

DARKEST HOUR
(Washington D.C., USA – Victory Records)
Už od roku 2001, kdy se Darkest Hour poprvé představili v Evropě s deskou So Sedated, So Secure (Victory Records), visí nad jejich existencí aura kapely, která vnesla do striktně metalového soundu punkovej feeling a nekontrolovanej chaos na pódiu (teď není řeč pouze o textech, které se zdatně opírají o politická témata). S každou další deskou využívají všech dostupných technologií k dosažení dokonalého zvuku a ten, kdo sleduje jejich diskografii, musí uznat, že cesta, kterou urazili k zatím poslední desce Deliver Us (Victory Records), je vydlážděná tvrdou prací všech členů.
Opakem úzkostlivě vypiplané podoby nahrávek jsou pak koncerty, na kterých se nehraje na umělce a ty pod pódiem. Ten, kdo viděl Darkest Hour v akci (české publikum mělo šanci zatím 3x), ten určitě potvrdí, že jejich koncert je jedna velká párty plná sing alongů, stage divingu, circle pitů a fórků na vlastní účet. Cesty Darkest Hour jsou věčně otevřené a to potvrdí i výčet pár kapel, se kterými sdíleli pódium. Kylesa, Municipal Waste, Lamb Of God, The Dillinger Escape Plan, Majority Rule, Avail a tuny dalších.
I přes to, že hudebně nelze Darkest Hour upřít ovlivnění metalem švédského střihu a lá At The Gates, Arch Enemy nebo Entombed, pod pódiem se v pitu potkají hardcore kids, metalisti, punkeři a všichni ostatní, koho uchvátila jedinečná alchymie týhle kapely.
www.myspace.com/darkesthour
www.darkesthour.cc
www.victoryrecords.com
BLEEDING THROUGH
(Orange County, USA – Nuclear Blast)
Bleeding Through udávají tempo už od desky Portrait of the Goddess (Indecision Records), kdy do nekompromisního metalcore vměstnali klávesy a znovuoživili image Misfits.
Kapela, která vznikla z odpadlých členů Eighteen Visions, Throwdown, The Mistake a Cold War se od počátku prezentuje jako straight edge kapela, což jí v daném stylu činí unikátní (přeci jenom prezentace straight edge sedí víc ke kapelám typu Embrace Today nebo Champion, se kterými mimochodem odjeli jedno z jejich nesčetných turné). S deskou This is Love, This is Murderous (která byla ve své době jednoznačným bestsellerem Trustkill Records) vyplavali Bleeding Through z vod uzavřené hardcore/metalcore komunity a odkryli karty i striktně metalovému publiku. Jejich receptem na úspěch je schopnost urvat hlavy kids v pitu jak porcema, za který by se nemuseli stydět Slayer (viz The Truth - Trustkill Records), ale vykouzlit i melodický balady na pokraji kýče, který ale, ať chcete nebo ne, v jejich provedení jdou ruku v ruce s ostatní produkcí bez toho, aby nabourávaly výsledný dojem. Tyhle aspekty dělají z Bleeding Through nenapodobitelný fenomén, který vás aspoň během jejich setu vytrhne z šedé reality každodeního života.
www.myspace.com/bleedingthrough
www.bleedingthrough.com
www.nuclearblast.de

BENEATH THE MASSACRE
(Montreal, Kanada – Prosthetic Records)
Beneath The Massacre se zdatně prodírají do první deathmetalové ligy už od jejich debutu Evidence of Inequity, které vyšlo na Galy Records (ti podporují celou scénu z Quebecu a okolí. Tvrdá práce labelu odstartovala např. Despised Icon nebo Ion Dissonance).
Beneath The Massacre jsou jednou z kapel, která ačkoliv hraje regulérní technickej death metal a lá Suffocation, starších Cryptopsy nebo Necrophagist, přitahuje i zájem metalcore, potažmo hardcore kids. Poté, co Beneath The Massacre vydali svojí první velkou desku Mechanics of Dysfunction (Prosthetic Records), objeli několikrát Státy a Evropu po boku Misery Index, Despised Icon, Animosity, As Blood Runs Black, Cephalic Carnage, Cryptopsy, Job For A Cowboy a dalších.
www.myspace.com/btm
www.prostheticrecords.com

CARNIFEX
(San Diego, USA – Victory Records)
Pokud Thrash & Burn potřebuje někoho, kdo otevře a zahřeje pit, pak to budou Carnifex. Kalifornie není už dávno kolébkou melodického punk rocku a P.C. sypaček. Evropskému publiku se poprvé Carnifex pořádně představili na loňském Never Say Die Tour, kde ustáli své jméno, které v překladu znamená popravčí. Kvalitní směsice death metalu švédského střihu (Unleashed, Carnage) a moshe (Throwdown, Bury Your Dead) sedla řadě kids, který toužili po akci. S aktuální deskou The Diseased and the Poisoned (Victory Records) nabrousí Carnifex svoje ostří i na Prahu.
www.myspace.com/carnifexmetal
www.victoryrecords.com

WAR FROM A HARLOTS MOUTH
(Německo – Lifeforce Records)
V roce 2007 evropskou scénou pořádně otřásla pětice z Berlína svým debutem Transmetropolitan. Jakoby tihle kluci vdechli nový život vydavatelství Lifeforce Records, ale také skomírající metalcore scéně, která zejména v Německu vykrádala sama sebe už několik let.
Na koncertech WFAHM s přehledem spojují metal i hardcore kids svojí energií a diverzitou. Nekonečný výčet vlivů bychom mohli stačit do pár zásadních pilířů jako Converge, Dillinger Escape Plan, Cryptopsy. WFAHM mají vlastní tvář, na kontě přes 200 koncertů, včetně amerického turné a čeká je vydání novinky s názvem In Shoals.
S příchodem nového zpěváka Nica operuje kapela s větší škálou vokálních projevů, ale také hlubšími texty s politickým odkazem. Jak sama kapela píše na svých stránkách: „Nejsme kapela, která patří do nějakého žánru. Neříkejte nám, že nejsme nevímcohardcore nebo blablametal. Máte pravdu – nejsme. To už dávno víme. Nezajímá nás to. Nepatříme do žádné scény…"
www.myspace.com/warfromaharlotsmouth
www.lifeforcerecords.com

ARSONISTS GET ALL THE GIRLS
(USA – Century Media)
Arsonists Get All The Girls se nebojí trefně opřít do boření mezižánrových mantinelů! Schopnost zařadit absolutně nečekaný a ještě k tomu originální motiv přesně v momentě, kdy si začínáte myslet, že jste pochopili strukturu jejich tvorby, se zde stává absolutní devizou. A tak v celkové koncepci zůstaly z počáteční fáze kapely, kdy šlo spíše o rozptýlení a nikoliv o seriozní ambice, až komické prvky reprezentované samply a klávesami vůbec. Potud jasné ovlivnění Horse The Band (kteří na podzim minulého roku totálně převálcovali pražské Futurum). S ujasněním priorit ale došlo u AGATG k vývoji směrem k odlišným strukturám, a tak o pár momentů později vás rozsekávají pasáží ve stylu Despised Icon, Between The Buried And Me a hned nato jazzovou vyhrávkou či klasickou hardcore vsuvkou. Žádný náznak žánrové rozhádanosti, všechno do sebe zapadá. A s každým songem je stále co objevovat!
Arsonists Get All The Girls budou bez jakýchkoliv debat díky své rozmanitosti skrytým trumfem celého Thrash And Burn festivalu.
www.myspace.com/agatg
www.centurymedia.com

SUCCESS WILL WRITE APOCALYPSE ACROSS THE SKY
(USA – Nuclear Blast)
Svou evropskou premiéru si na Thrash an Burn odbude tahle deathgrindová šestka z Floridy. Na přetřes nepochybně přijde materiál z debutní velké desky The Grand Partition and the Abrogation of Idolatry (Nuclear Blast), kterou má na svědomí James Murphy (Testament, Obituary, Death).
www.myspace.com/swwaats
www.nuclearblast.de

---- --- -- - -- --- ----

Předprodej lístků na Thrash And Burn European Tour 2009:

ROCKSTERS SHOP, Karlova 25, Praha 1
TRIBO, Lidická 8, Praha 5
*TICKETSTREAM, www.ticketstream.cz
*www.damagedonerecords.com

cena v předprodeji: 450 CZK (*+poplatky)
cena na místě: 550 CZK

info: 2shovels@gmail.com
www.myspace.com/twoshovelsevents


Začátek akce:
Info:
Odkazy:

Mapa:

aktuálně

diskuze