Akce

11.09.2019, Melodka

Zhroucení svobody s DER WEG EINER FREIHEIT a DOWNFALL OF GAIA

DER WEG EINER FREIHEIT, DOWNFALL OF GAIA

předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/270

Zhroucení svobody s dvěma agonickými blacky z Německa 

Do Čech se vrací dvě německé atmo-blackové úderky DER WEG EINER FREIHEIT a DOWNFALL OF GAIA! Prvně jmenovaní sází na rychlejší formu a kytarové melodie, druzí naopak na neúprosnost sludge a doom metalu. Obě kapely však krom atmosféry spojuje tíživě agonické vyznění, takže Melodku i Collossseum pohltí temné emoce.

DER WEG EINER FREIHEIT letos i loni už hráli v Praze, předloni v Českých Budějovicích a na Brutal Assaultu a dalo by se dál pokračovat. Tihle činní Němci za necelých 10 let existence zvládli vydat čtyři řadová alba a dvě EP, přesto jsou ve svém konání rozhodně úspěšní, neb jejich poslední počin „Finisterre“ patří mezi nejlépe hodnocené a stále vyhledávané blackmetalové desky roku 2017.

Neméně činní jsou i cenění DOWNFALL OF GAIA, kteří v Čechách také odehráli už několikero koncertů. Ti za 11 let mimo EP a dvou splitek vydali pět studiových alb, z nichž to poslední vyšlo letos v únoru. „Ethic of Radical Finitude“ je svěží, má zajímavé instrumentální postupy a potenciál zaujmout i nečekanými momenty. Jejich depresivně poetickému post-black/sludge/crustu věří i kolos Metal Blade Records.

Žánrová propojení obou kapel mohou každý jednotlivý večer být jednou z nejzajímavějších akcí startující sezóny. Budete se moci přesvědčit 11. 9. 2019 v Brně na Melodce a 15. 9. 2019 v Košicích v klubu Collosseum.

DER WEG EINER FREIHEIT
www.youtube.com/watch?v=lxzxAghTcz8
www.youtube.com/watch?v=YqVLS4b7xKM

DOWNFALL OF GAIA
www.youtube.com/watch?v=wlodzclp9Ek
www.youtube.com/watch?v=lzQCrmTgd3k


Začátek akce:
Info:
Odkazy:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze