Akce

26.03.2020-28.03.2020

Žižkovská Noc slaví 10 let

S širokou nabídkou všech druhů kultury ožívá Žižkovská Noc. Provádí uplynulými deseti lety festivalu a své čtvrti. Jedna vstupenka otevírá cestu mezi desítkami scén a stovkami vystoupení. Program zahrnující divadlo a literaturu v těsné blízkosti hudby se odehraje nejen na Žižkově, oslavy vrcholí 26.–28. března 2020.

Nadcházející ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Na svůj vznik a vývoj kulis festivalu vzpomíná nejen doprovodným programem. V průběhu podzimu a zimy se pod vlajkou Žižkovské Noci uskuteční dobročinné koncerty, tematické diskuse a přednášky či komunitní oběd.

Během let se změnilo mnohé – zapomenutá zákoutí a zaprášené putyky nahradila společenská bdělost a stylové podniky. Právě v městské divočině se zrodil nápad kamarádů spojit několik klubů kousek od sebe. Kromě toho si Žižkovská Noc připomíná myšlenku, která za vznikem stála. Snahu o spolupráci a rozmanitost místo nevraživosti a konkurence, z čehož vychází bezprecedentní multižánrovost a kurátorované scény. Příležitost chopit se výraznou měrou dramaturgie jako již tradičně dostávají vybrané spřízněné duše: promotérské kolektivy, média a samotní tvůrci, spisovatelé a performeři ze všech koutů republiky.
Deset let čtvrti, deset let festivalu. Vizuál v návaznosti na předchozí ročník vycházející z estetiky graffiti nyní zpracovává další pouliční vrstvu: vývěsní štíty žižkovských večerek, obchodů a podniků.

„Naše vize je svět bez hranic, perzekuce a omezení v našich hlavách. Proto spojujeme nespojitelné a děláme kroky, které nelze chápat v rámci jednotlivých subkultur. Žižkovská Noc byla vždy striktně proti elitářství,“ uvádí za pořadatele Marek „Zefv” Dočekal k specifickému časoprostoru, v němž se mísí žánry, potkávají se odlišné ideologie a festival přerůstá hranice čtvrti. 
Idea neúnavného proudu tří dnů a nocí prostoupených kulturou vzešla z pestré komunity Žižkova, nikoli uměle s důrazem na zisk. Koncerty od punku přes metal po pop, divadelní představení zpoza (českých) hranic, autorská čtení a standupy. Angažovaná témata, propojování scén, rozmluvy s lidmi, co město tvoří. Kultura bez hranic neomezená jednotlivými jmény programu. Jediné, pro co není místo, je jakákoliv forma diskriminace.

Vyberte si, kudy vede vaše cesta městem. Aktuální možnosti nabízí stránky festivalu zizkovskanoc.net.
Více:

zizkovskanoc.net
fb.com/zizkovskanoc
instagram.com/zizkovskanoc
 
Vstupenky:
599 Kč v první vlně předprodeje od 12. 10. prostřednictvím GoOut.cz.


Začátek akce:
Info:
Odkazy:
Facebook: link

Mapa:

aktuálně

diskuze