Začíná nám sezóna filmových ocenění a favoritem na nezávislé ceny je němý film! Chystá se seriál o skutečné Oblasti 51 a také fúze menších filmových společností.
Blíží se prosinec a začíná nám sezóna filmových ocenění. Než dojdeme k Oscarům, musíme začít u cen menších…nezávislejších. New York Film Critics Circle ocenil jako nejlepší snímek The Artist (němý snímek o konci éry němého filmu!). Herecké ceny dostali Brad Pitt (Strom života) a Meryl Streep (Železná lady). Byly také oznámeny nominace na Independent Spirit Awards, kterým vládnou společně s pěti nominacemi The Artist a Take Shelter, mezi nominovanými je také Drive, které například časopis Empire hodnotí jako nejlepší film roku 2012.
Producentka seriálu The Walking Dead Gale Anne Hurd a její společnost Valhalla Entertainment začínají pracovat na seriálu založeném na knize Annie Jacobsen Area 51: An Uncensored History of America’s Top Secret Military Base. Oblast 51 je samozřejmě v Americe, milující konspirační teorie, oblíbené téma. Nicméně seriál se bude soustředit nikoli na mimozemšťany a technologie, se kterými u nás přistáli, ale na skutečné „lidské“ technologie, které jsou vyvíjeny a testovány v Nevadě, kniha je založena na rozhovorech se skutečnými zaměstnanci z oblasti. Hrdiny seriálu budou dva zaměstnanci zařízení, kteří narazí na top secret projekty.
Filmový svět opustil po několika mozkových mrtvicích britský režisér Ken Russell. Jeho experimentální přístup k filmům, provokativnější přístup k „nebritským“ tématům jako sex a násilí mu vysloužily přezdívku „Fellini severu“. Například jeho adaptace románu D. H. Lawrence Ženy milující poprvé ukázala mainstreemovému publiku nahé muže se vším všudy, snímek byl také nominován na několik Oscarů. Ještě provokativnější byl snímek Ďáblové z roku 1970, který se dodnes nedočkal režisérského sestřihu se sexuálními scénami jeptišek s krucifixy a sochou Ježíše... Russel režíroval také adaptaci rockové opery The Who Tommy a několik životopisných filmů o hudebních skladatelích a dalších umělcích. Zkoušel i horror (Gothic o Mary Shelley píšící Frankensteina). V 90. letech točil už jen pro televizi. Russell se za svůj styl neomlouval a jeho práce zanechala ve vývoji britského filmu nesmazatelnou stopu.
Žánr mainstreemových vyvražďovaček nebyl nikdy příliš originální a lepší to nebude. Společnost Dry County Entertainment se rozhodla natočit remake (jak jinak) hororového filmečku Chopping Mall z roku 1986. Ten vyprávěl o skupině mladých lidí (no, nevím, podle fotek...), která v typickém americkém obchoďáku čelí útoku robotů, kteří slouží jako tamní hlídači. Nový snímek by prý měl roboty nahradit něčím živějším a více nadpřirozeným. Pokud tam budou i tyhle umělé ozdoby, pak na to asi někdo přijde. Režíruje Robert Hall.
The Wall Street Journal informoval, že dvě nejvýznamnější „malé“ filmové společnosti Summit Entertainment a Lions Gate Entertainment jednají o fúzi. Jejich případné spojení by dalo vznik sedmému velkému studiu (Disney, Fox, Paramount, Universal, Sony a Warner Bros.). I s relativně malým podílem na trhu mají totiž společnosti aktiva, která nejsou k zahození. Summit zabodoval s adaptací série Stmívání a udělal například oscarové drama Smrt čeká všude. Lions Gate produkovali například Crash, The Expendables, Kick-Ass a sérii Saw. Také vyrábí televizní show jako Tráva nebo Mad Men. Uvidíme, jak se společnostem podaří domluvit.
Vložit komentář