BRUTAL ASSAULT No. 8 – Klid před bouří

Tak jako loni si i letos podáme organizátory některých významnějších letních metalových festivalů. Dalším pánem na holení je Martin „Shindy“ Brzobohatý, který je šéfem týmu majícího už poosmé na starost uspořádání akce zvané Brutal Assault. Letošní ročník se koná od sedmého (čtvrtek) do devátého srpna ve Hvozdu u Konice, tedy na stejném místě jako loni. Nyní už nechme promluvit samotného Shindyho.

Pomalu už tradicí a zajímavou kratochvílí pořadatelů se v minulých letech staly nenadálé změny místa konání festivalu, a to pouhých několik týdnů před jeho naplánovaným uskutečněním. Myslíš, že letos něco podobného opravdu nehrozí nebo máme být stále ve střehu s mapou v ruce?
Haha, no poslední roky to vážně připomínalo spíše skautskou soutěž „Najdi si svůj festival“. Nikdy nic není na 100%, ale myslím, že letos je jisté, že Brutal Assault bude opět v kamenolomu ve Hvozdu u Konice. Netřeba dodávat, že přesuny se neděly z našeho rozmaru...

Proč se letos začíná už ve čtvrtek?
No ono to souvisí ještě s další věcí... původně jsme meli mít termín o týden později, ale přišla zajímavá nabídka týkající se KATAKLYSM a MALEVOLENT CREATION na čtvrtek 07/08/2003. Takže jsme zvážili, zda by nebylo rozumnější festival přesunout, protože kapely mohly jenom v tomto termínu. A výsledek je ten, že máme již zmiňovaný termín od čtvrtka do soboty 07-09/08/2003.

Při pohledu na soupisku účastníků je jasné, že návštěvníci se mohou opět těšit na velmi zajímavá jména, která bezesporu náleží do extraligové metalové společnosti. Můžeš nám aspoň stručně nastínit hlavní úskalí jednání se zahraničními kapelami ohledně jejich účasti na letním festivalu v bezvýznamné a neznámé vesničce ve středu České republiky? Nebo už máte takovou reputaci, že vám stačí lusknout prsty a kapely už se tlačí ve frontě na podpis smlouvy? Kdo vám dal letos z hlediska uzavření smlouvy nejvíc zabrat?
Nemám pocit, že bysme se museli nějakých kapel nějak doprošovat. Je to čistě o tom, jestli mají zájem hrát a pokud ho mají, tak za jakých podmínek. Např. jsem konktaktoval NASUM a i přesto, že jednání pokročila velmi daleko, k dohodě nedošlo... Jinak se všemi ostatními kapelami jsme buď našli společnou řeč nebo k dohodě nedošlo. V této souvislosti mne napadají ROTTING CHRIST, kteří chtěli moc hrát, nicméně jejich bubeník jde na chirurgický zákrok na noze a není možné sladit termíny tak, aby vystoupit mohli...

Koho ze známých jmen jste chtěli letos na BA dostat a nakonec se vám to nepovedlo?
Jak už jsem psal, mrzí mne, že NASUM nejsou trošku přístupnější (přitom naše nabídka nebyla vůbec nízká)... potom byla řada kapel, které jsem oslovil, ale prostě to pro ně nebylo zajímavé... jmenovat asi nebudu... ale na druhou stranu jsme se letos rozhodli sestavit kapely trošku jinak, takže máme víc kvalitních „menších“ kapel, oproti loňsku, kdy jsme měli TIAMAT...

Můžeš seřadit zahraniční hvězdy podle výše nákladů na jejich vystoupení? (Mě osobně by zajímalo, jak si třeba Martin Schirenc cení vystoupení PUNGENT STENCH a HOLLENTHON?) Měl někdo nějaké speciální požadavky a naopak jaký běžný servis kapely na podobných festivalech požadují?
Jasně, vedou jednoznačně KATAKLYSM a MALEVOLENT CREATION, potom PUNGENT STENCH, EPHEL DUATH, HOLLENTHON... možná je to paradoxní, ale ani AGATHOCLES nejsou nejlevnější a to především díky tomu, že potřebují letenky (kvůli pracovní vytíženosti by nestihli přejezd autem)...

Máš mezi aktivními účastníky nějaké své favority, jejichž jméno není zatím příliš známé, od kterých čekáš, že by mohli předvést zajímavý výkon a zaujmout většinu návštěvníků?
Určitě! Myslím, že HOLLENTHON dokončí to, co vloni načali... budou mít tentokráte víc času, takže snad předvedou vše, co v nich je. Dál myslím, že i EPHEL DUATH budou silným zážitkem, jedná se o velmi avantgardní směsici black metalu s dalšími vlivy a hodně se na ně těším. Tyhle kapely určitě překvapí. Taky myslím, že i EQUIRHODONT by mohl být pro řadu lidí příjemným překvapením. No a pak je tu řada „tutovek“, o jejichž kvalitách nikdo nepochybuje, takže jména jako KATAKLYSM, MALEVOLENT CREATION, NECROPHAGIST, ROOT atd. není potřeba zmiňovat.

Pojďme k areálu. Vzhledem k loňskému hektickému přesunu místa konání se vám podařilo zajistit relativně velmi důstojný plácek v kamenolomu ve Hvozdu u Konice. Rovněž servis byl ucházející, ovšem právě kvůli nedostatku času byly znát nemalé rezervy v zajištění celé akce. Jaká vylepšení chystáte pro letošek?
Vylepšení... ono těch mezer loni bylo víc... třeba byl problém se záchodky, protože firma, která je měla zajišťovat musela své kapacity poskytnout pro zátopové oblasti loňských povodní... a tak bych mohl pokračovat. Takže letos bude víc záchodků, jednáme s dodavatelem občerstvení o rozšíření nabídky. Samotný areál by měl projít drobnými úpravami. Co bude asi největší změnou je to, že bude jen jedno pódium, takže uvnitř areálu to nebude tak stísněné, jako vloni.

Co se bude točit, kolik to bude stát, jakou to bude mít teplotu a co se k tomu bude zakusovat? Loni byla tuším kuřátka, uzená cigárka, něco ryb… můžeme se těšit kromě hudebního i na nějaký gurmánský zážitek nebo alespoň na kratší fronty?
Točit se bude mimo Kofoly také desítka Gambrinus, o ceně ještě jednáme, ale patrně bude vyšší než vloni, protože i cena od dodavatele vzrostla o více než korunu. Byl bych rád, kdyby se cena pohybovala mezi 18-20Kč. Dvacet je hranice. Bude zachován žetonový systém (pouze v případě piva) – mnozí se tomu vloni divili, ale díky tomu šetříme čas při obsluze.
Jak jsem už napsal, jednáme o rozšíření sortimentu občerstvení. V nejbližší době bude snad i alespoň část nabídky jídelníčku k nahlédnutí na www.shindy.cz.

Loni dvě pódia, letos jedno. Proč? Jak bude toto pódium situováno?
Protože se to vloni neosvědčilo. Nedalo se to vhodně dispozičně vyřešit, nebyl dostatečný prostor na průchod mezi pódii, nebylo kam umístit zázemí pro kapely... proto po zralé úvaze letos jen jedno pódium. Jeho umístění ještě zvažujeme, ale varianty jsou v podstatě 2 – na jednom z konců areálu.

Loni cca 1400 návštěvníků, letos čekáte kolik? A nevymlouvej se na to, že netipuješ :-)! Kde se letos pohybuje hranice rentability?
Já moc netipuju, nesázím :-) Těžko říct, co očekávat... sice myslím, že sestava kapel je letos zajímavá, na druhou stranu řada lidí může mít špatný zážitek z loňska, kdy ne vše fungovalo na 100%.. pokud by přišlo opět cca 1400 lidí, byl bych spokojený. Rentabilita je ošemetná věc, protože vloni to finančně moc nevyšlo, proto nějakých 1400 lidí by stačilo tak akorát na pokrytí letošních nákladů a smáznutí loňského deficitu...

Kdysi jsi uvedl, že jste během pátrání po českých luzích a hájích narazili na svůj „areál snů“, který však byl z hlediska nákladů na nájem nad vaše finanční možnosti. Můžeš nám odtajnit jeho polohu nebo alespoň naznačit, proč vás tak upoutal?
Svojšice. Poblíž Pardubic, Chrudimi nebo Přelouče. Krásný a velmi prostorný areál. Proti ale hrají 2 faktory: jednak, jak jsi uvedl, nájem je nad naše síly a za druhé – i když Brutal Assault putuje, putuje v rámci Moravy a to bysme chtěli zachovat i do budoucna – nemyslím teda to putování, ale tu Moravu :-)

Loni Dalas, slušně řečeno, nepěkně svými exkrementy potřísnil kromě mých bot a svého stanu zejména snad půlku pole, na kterém se kempovalo. Neměli jste kvůli tomuto nešťastnému incidentu nějaké následné problémy jako např. povinnost uhradit smluvní pokutu za nadměrné znečištění najatého pozemku?
Ano, o tomto incidentu vím a Dalas může očekávat fakturu za sanační práce :-)

A na závěr se zeptáme, zda se nějak zlepšila situace klientů Eurotelu a T-Mobile? Loni si totiž mohli v okolí Hvozdu zavolat pouze majitelé karet od Oskara.
Tak to nemám tušení.... musím se přiznat, že jsem od minuloročního Brutal Assaultu v areálu nebyl... takže opravdu nevím... navíc jsem šťastným majitelem Oskarty :-)

Jsme také šťastni, že jsi šťastný, díky za odpovědi a těšíme se na shledanou ve Hvozdu.
Podrobné informace o celém festivalu najdete na adrese www.shindy.cz

čtvrtek: 16 kapel
pátek: 22 kapel
sobota: 21 kapel

Kataklysm (Can)
Malevolent Creation (USA)
Pungent Stench (Aut)
Novembre (Ita)
Hollenthon (Aut)
Pyaemia (Hol)
Necrophagist (Ger)
Disavowed (Hol)
Depresy (Sk)
Root (Cze)
Equirhodont (Cze)
Godless Truth (Cze)
Contrastic (Cze)
Pathology Stench (Svk)
Ador Dorath (Cze)
Onset (Cze)
Inner Fear (Cze)
Ephel Duath (Ita)
Opera IX (Ita)
Agathocles (Bel)
Silent Stream of Godless Elegy (Cze)
Cerebral Turbulency (Cze)
Locomotive (Cze)
Imperial Foeticide (Cze)
Disfigured Corpse (Cze)
Tisíc let od ráje (Cze)
Return to Innocence (Cze)
Six Degrees of Separation (Cze)
Sorath (Cze)
Surgical Dissection (Svk)
Laniena Mentis (Cze)
Rays of the Sun (Cze)
Editor (Svk)
Dysanchely (Svk)
Animé (Cze)
Despise (Cze)
Avenger (Cze)
Scenery (Cze)
Memoria (Cze)
Shaark (Cze)
Ador Dorath (Cze)
Agony (Cze)
Ebola Joy (Cze)
Mortifilia (Cze)
Abstract (Svk)
!T.O.O.H.! (Cze)
Sacrist (Cze)
Bethrayer (Cze)
Varso (Hun)
Absurd Conflict (Cze)
Asgard (Cze)
YBCA (Cze)
Craniotomy (Svk)
Forrest Jump (Cze) Virtual Void (Cze) Death Sentence (Cze)
Draco Hypnalis (Cze)
Adultery (Cze)
Morgain (Svk)
Hecate (Svk)

Speciality:
+ CD kompilace ke každé vstupence zdarma
+ non stop občerstvení + kvalitní zvuk a světla
+ koná se za každého počasí
+ kemp zdarma otevřen od středy od 15:00 - možnost stanování přímo v areálu
+ parkování 250m od areálu
+ prodej CD, vinylů, MC, triček...

Tagy:

aktuálně

diskuze