Profil kapely

editovat profil

Demimonde


Žánr:

dark progressive metal, experimetal

Založeno:

1996, Praha

Současný label:

Marast Music

Sestava:

De.polar - zpěv, mutoids
Afagddu - basa, programming
D’aven - klávesy
Tinťas - kytara
m4x p4yn3 - kytara
Bizzaro - bicí

Odkazy:


Marast databáze Homepage Bandzone
Demimonde

Diskografie


Biografie

Dnes již opět fungující netradiční pražská kapela produkující mnohovrstevnatou atmosférickou muziku, pro nemožnost přesnějšího popisu kdysi označovanou jako „kozmik postmodern art“. V roce 2000 Demimonde nahráli nadčasové metalové album Mutant Star, temný soundtrack k tehdy nadcházejícímu miléniu.

„Mutant Star je výjimečně komplexní dílo, třičtvrtěhodinová plejáda temných nálad, instrumentálních výlevů a výletů z temnot do nikam a zpět. DEMIMONDE vydali desku, která je stylově neortodoxní, v jistém směru neuchopitelná, ale podle mne mnohem metalovější a temnější než naprostá většina spolků, které takové chtějí být prvoplánově. Temnota a existenciální prožitek mýtu, vědomí konečnosti času, ambivalentní jednota dobra a zla – o tom je Mutant Star. Ojediněle vydařené spojení proměnlivých nálad, instrumentálních dovedností, invence, originality a strachu.“ (Šotouš, Metalopolis)

Dnes, v jemně modifikované sestavě, se Demimonde přiklonili k hrubějšímu a kovovějšímu znění, skladby nejsou tak rozmáchlé, jsou údernější, kompaktnější a vycházející z jednoho středobodu, který se kapela snaží rozvíjet na úkor tehdejší přeplácanosti.

DemiGrafiE:
MC 1997, The Warrior´s Poets
CD 2000, Mutant Star

Slovo: demi-monde
Výslovnost: demimónd
Význam: polosvět, galérka (prostředí žen příliš volných mravů)

Podobné kapely

aktuálně

diskuze