Profil kapely

editovat profil

Mean Messiah


Žánr:

thrash metal, death metal, industrial metal, progressive metal

Založeno:

2012, Praha

Současný label:

Slovak Metal Army

Sestava:

Dan Friml - kytara / zpěv
David Gabriel - basa
JIří Willander - bicí

Odkazy:


Marast databáze Homepage Bandzone
Mean Messiah

Diskografie

Let Us Pray EP

Let Us Pray EP

neuvedeno, 2016

Biografie

Mean Messiah, založil hudebník a producent Dan Friml, bývalý člen kapel Sebastian, Apostasy a mnoha dalších metalových i nemetalových projektů a skupin.
Po sedmi letech a čtyřech měsících, protože projekt od začátku procházel mnoha těžkými fázemi a komplikacemi, vychází debutové album "Hell". Všechny nástroje nahrával Dan ve vlastním studiu postupně sám, stejně tak sám album mixoval a obstaral i mastering, což zabralo ještě další dva měsíce, během kterých vznikly přesně dvě desítky verzí mixů a masteringu. Nahrávka byla dokončena v červnu 2013 a v ten samý měsíc je album i vylisováno na CD a vychází také jako digitální download, který je zdarma ke stažení na těchto webových stránkách. Během celého procesu nahrávání vzniklo přesně sedmdesát devět skladeb, které se dostaly do různých stádií rozpracovanosti - od prostého záznamu nápadu, přes nedokončená dema, až po takřka hotové nahrávky. Mnohé skončily v hlubinách zapomnění, mnohé byly odloženy do šuplíku a některé položily základ tomu, co lze slyšet z hotového díla. Výsledný výběr osmi skladeb pak reprezentuje to, co v danou chvíli dozrálo do stádia vhodného ke zveřejnění, co vyhovovalo konceptu alba a v neposlední řadě i nesnesitelnému perfekcionismu samotného autora.
Stylově by se hudba Mean Messiah dala popsat jako směs thrash a death metalu s progresivními a industriálními prvky. Album "Hell" je postavené na jednoduchém konceptu "cesty lidských osudů jsou spletité, ale všechny vedou do pekla", který je rozveden v textové části jednotlivých skladeb. Ty na sebe svým obsahem navzájem navazují a tvoří tak výslednou, čtyřiceti minutovou jízdu těmi nejtemnějšími zákoutími lidské mysli.
Počátkem roku 2014 se lineup Mean Messiah, po měsících hledání a zkoušení, ustálil ve složení: Dan Friml - kytara/zpěv, Honza Šebek - bicí, Veronika Smetanová - baskytara a Tomáš Sršeň - kytara. V této sestavě je kapela připravena vyrazit na koncertní pódia.

Podobné kapely

Liveevil

Liveevil

Hranice na Morave, Czech Republic
Electronic, Gothic Metal

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze