Info a novinky - vítejte na MarastMusic!

Info a novinky - vítejte na MarastMusic!

Základní info k první verzi nového webu.

marast shirtAhoj čtenáři, snad i budoucí uživatelé,

konečně zde před sebou, po letech našeho slibování a mnoha neúspěších, máte nový web. A ještě dříve, než Vás seznámím se samotnými novinkami, upozorňuji, že web se za běhu ještě dodělává, jelikož jsme nestihli vše uvést do optimálního (byť třeba jen grafického) stavu. Na stranu druhou se nám ale s LooMisem již nechce déle čekat a spravovat weby dva, už takto s každým dnem nám zpoždění i únava narůstá.

Předem tak děkujeme za Vaši shovívavost a pochopení než těch posledních několik věcí - včetně loga - doladíme. Pevně však doufáme, že vše bude jen ku Vašemu prospěchu a užití.
Samozřejmostí je, že s dalšími a novými věcmi a funkčnostmi webu budeme i nadále chtít přicházet (a budeme se snažit zakomponovat i Vaše nápady a připomínky)!

Doufáme, že se Vám zde bude líbit.

Bizzaro, LooMis & MarastMusic crew

---

Nyní již k samotným novinkám...

První změnou je již uváděná změna jména/domény na MarastMusic, pod kterou budeme chtít na scéně figurovat nejen jako webzin, ale zapojovat se i do aktivit jako jsou pořádání koncertů, mít radio relaci (obé již v plném proudu) nebo třeba vydavatelsky částečně nové kapely. Proto „Music“.

Druhou změnou je kompletní struktura webu, která nám po letech příprav, předělávání a nakopávání nejen zadnic všech ex-tvůrců, ale i nás samotných k opětovnému vypětí sil, trošku narostla.
Web se ve svém základním menu - až na názvosloví jednotlivých sekcí - téměř nezměnil. Přibylo ale vrchní nadmenu, které by čtenářům dychtícím po nějaké informaci navíc, mělo nabídnou profily kapel, diskografie a další zajímavosti. Předem upozorňuji, že, co se týče starších dat (ne těch nově přibývajících), se jedná o částečně doimportované informace, takže ne všechny jsou vždy plně relevantní ke konkrétní kapele/labelu apod.; občas na základě shody názvů daných interpretů/vydavatelů došlo ke spojení dat s někým jiným. Zde žádáme o shovívavost, než data časem zaktualizujeme. ALE!

Další změnou je zavedení uživatelských profilů, které by vám po přihlášení měly poskytnout lepší interakci na webu v diskuzích, fóru, s přidávání koncertů (akcí).. a taktéž v samotné databázi, kterou zmiňuji výše. Po přihlášení byste do ní měli mít přistup s možností editace obsahu - můžete tak informace o jakékoli (nejen oblíbené) kapele/albu/vydávající firmě/klubu aktualizovat a udržovat vše čerstvé. Zde upozorňuji, že cílem není udělat nové Metal-Archives, ale mít většinu potřebných informací na jednom místě k rychlému využití.
Zakládat ale můžete samozřejmě i subjekty nové a databázi plnit daty novými. Je tedy jen na Vás, jak se celý tento nápad uchytí a zda bude mít úspěch. Jisté je, že to vyžaduje Vaši alespoň částečnou participaci: buď přidávat data nová nebo jen upozorňovat na chyby či přímé editování jejího obsahu. Nna Foru je speciální Téma se tohoto týkající.

A poslední změnou je, že jsme se rozhodli dát všem šanci i na tvorbě samotného webzinu - můžete tedy sami nahrávat galerie z koncertů, přidávat novinky, recenze ad. Samotné zveřejnění - minimálně na začátku - ovšem proběhne až po schválení administrátorem webu, aby byla zachována uniformita článků.

Možná jste si již také všimli, že je nahoře možné měnit vzhled webu - vypnout/zapnout si pozadí. Zde dáváme šanci všem grafikům, kteří mohou navrhovat svá vlastní prostředí webu - stačí jen napsat, rozměry a všechny potřebné informace pošleme. My sami ale nové vzhledy budeme průběžně tvořit a doplňovat.

Je toho málo nebo hodně? Uvidíme, držíme si/nám/Vám palce.

Tagy:

aktuálně

diskuze