25 let Tortharry - reedice kompletní diskografie

Čtvrtstoletí je úctyhodná meta pro jakoukoliv kapelu, a právě tohoto jubilea dosáhla letos domácí death metalová stálice TORTHARRY, jejíž dějiny se oficiálně začaly psát v roce 1991. A za tu dobu toho stihli vážně požehnaně: tři dema, osm studiových alb, účast na několika kompilacích a tribute albech, turné po Jižní Americe a bezpočet koncertů na domácích i zahraničních podiích, a spolupořádání stále populárnější domácí metalové veselice MetalGate Czech Death Fest.

Zkrátka, TORTHARRY mají za sebou bohatou historii, která si žádá pořádnou oslavu. Ta bude probíhat na dvou frontách.

Tou první je fronta vydavatelská, na které pro vás MetalGate Records chystá reedici kompletní diskografie TORTHARRY, pod názvem „25 let mezi nebem a peklem“, a když říkáme kompletní, myslíme tím opravdu kompletní. Obsahovat bude totiž nejen všechna studiová alba, tedy „When The Memories Are Free“ (1994), „Book of Dreams“ (1997), „Unseen“ (1999), „White“ (2003), „Reborn“ (2006), „Round Table Of Suicide“ (2008), „Beneath“ (2010) a „Follow“ (2013), ale též všechna dema, tedy „Mezi nebem a peklem“ (1991), „Flames of Eternity“ (1992) a „Incriminated“ (1993). A aby toho nebylo málo, jako speciální bonus bude reedice obsahovat i čtvrté demo z doby, kdy se TORTHARRY ještě nejmenovali TORTHARRY, nýbrž EXECUTOR. Tento počin nebyl nikdy oficiálně vydán čili to bude jeho premiéra.

Čeká na vás tedy 10 disků narvaných death metalem takzvaně od sklepa po půdu, ve speciálním digipaku, na jehož vizuální podobě se podíleli Jaromír „Deather“ Bezruč a Martin „Hadgi“ Stoklosinski. Tento bude navíc doplněn o brožuru obsahující raritní fotografie z kapelního archivu. Tedy jasná volba pro všechny fanoušky TORTHARRY či sběratele. Vychází 17.12.2016!

Tím to ale nekončí. Slavit se bude i na druhé frontě, té koncertní, a to speciálním vystoupením v Music Hall Zděřina v Polici nad Metují, které proběhne týž den jako vydání reedice, tedy v sobotu 17.12. Kromě oslavenců TORTHARRY se zúčastní i španělská death metalová drtička AVULSED (která shodou okolností letos taktéž slaví 25 let na scéně), holandské death metalové komando ABRUPT DEMISE, rakouská melodic death/thrash metalová formace DARKFALL, a v neposlední řadě domácí death-thrash metalová marškumpanie ANTIGOD. Sestava tedy důstojně těžkotonážní, takže byste neměli chybět!

Čtvrtstoletí je úctyhodná meta pro jakoukoliv kapelu, takže se neváhejte přidat k oslavám a popřejte TORTHARRY vše nejlepší!

Soundcloud playlist s ukázkami z jednotlivých alb

Předobjednávky na MG e-shop.
www.metalgate.cz
www.tortharry.com

01. 100% follower
02. Unheard
03. Inner decay
04. Silenced commands
05. Sacrifice of sanity
06. Mislead
07. Repeating mistakes
08. Voluntarily blind
09. Epilogue

Sestava:
Daniel Pavlík - guitars , vocals
Martin Vacek - bass, vocals
Jiří Rosa - drums

Vydavatel: MetalGate

aktuálně

diskuze