April Weeps mají venku třetí desku

April WeepsPo 4 letech od vydání kritiky vřele přijatého alba Comma, které bylo pro slovenské metalové atmosfériky APRIL WEEPS vstupní branou k vystoupení na legendárním festivalu Wacken Open Air, se kapela opět hlásí o slovo.

Tentokrát je řeč o třetím řadovém albu s názvem Cataclastic – koncepčním díle, které v hudebně-vizuální formě spojuje geologický a psychologický svět. Z hlediska geologického představuje album galerii hornin v různých fázích a formách výskytu, v níž prostřednictvím do slov přetavených myšlenek a do hudby směrovaných pocitů ožívají jevy neživé přírody. Z hlediska psychologického jde o svědectví životního příběhu jedince narozeného do aktuální moderní společnosti, neustále bažícího po stále vyšších cílech, tlačících jeho potřeby do pozadí.

Jedince, který je již od narození ověšen očekáváními předešlé generace, zachycuje dílo ve fázích hledání, bojujícího, podřizujícího se, ztrácejícího sebe samého, až nakonec zneživujícího se jako kámen. A právě horniny jsou těmi činiteli, které přenášejí svůj charakter neživosti, bezduchosti, bezmocnosti, a koneckonců bezvýznamnosti, do sféry lidské existence. Podaří se znovuobjevit podstatu bytí? Můžete se dozvědět od včera 3. 6. 2022, kdy Cataclastic vyšlo, např. na striktně limitované edici průsvitného vinylu s A2 plakátem.

April Weeps - CataclasticAlbum je pro kapelu milníkem z vícero hledisek. Tím hlavním byla změna dosavadního zažitého systému tvoření písní, který byl tentokrát otočen o 180°, a hudba tak byla tvořena do již existujícího konceptu. Díky tomu je albový materiál velmi různorodý a posouvá zvuk kapely do dosud neprobádaných sfér. Zároveň se kapela poprvé rozhodla uchopit proces nahrávání, produkce a vytváření grafické stránky alba plně do vlastních rukou, čímž se Cataclastic stává jejím autentickým vlastnictvím více než kdykoli předtím. Jedinou pomyslnou výjimkou této autenticity je mastering, o který se postarala švédská špička Jens Bogren z Fascination Street Studios (Katatonia, Opeth, Dimmu Borgir ad.).

Album se skládá z následujících písní: 1. Igneous, 2. Fundamental Ingressions, 3. Crossing the Waves, 4. Briolette Cut, 5. Into the Mass Flow, 6. Ruptures, 7. Cataclasis, 8. Lithos

https://linktr.ee/aprilweeps

Nejblíže se kapela představí dne 11. 6. 2022 na benefičním festivalu ANGELUS FEST (facebook.com/events/683900442584844), který se bude konat v banskobystrickém amfiteátru a jehož výtěžek (100% ze vstupného) bude určen pro občanské sdružení „Svetielko nádeje“, pomáhající dětem s onkologickými onemocněními.

aktuálně

diskuze