BRUIT≤ se na novém EP vracejí k naturálnímu primitivismu - video

V závěru loňského roku vyrazilo kvarteto z Toulouse BRUIT≤ na své první evropské turné a za sebou zanechalo nadšené ohlasy a velká očekávání. „Kapela přenesla svou hudbu na pódia a každý večer posouvala hranice svého vystupování,“ píše Pelagic Records.

Intenzivní hluk však nahradilo ticho. Label uvedl, že úspěšné turné přivedlo kapelu na novou cestu. Nyní se však uzavřela do sebe, posbírala kusy papíru, tužku a starý magnetofon a vrátila se k naturálnímu primitivismu.

BRUIT≤ vydali skrze Pelagic Records nové EP Apologie du Temps Perdu Vol. 1 skládající se ze tří spontánně nahraných meditací. K tomu využili produkční techniky různých věkových kategorií.

„Tohle ambientní EP je koncipováno jako čára mezi naším prvním a dalším albem,“ vysvětluje baskytarista a houslista kapely Clément Libes, který se současně stará o produkci.

Vrátíte se s BRUIT≤ alespoň na chvíli k životnímu minimalismu bez ohromných gradací či závažných poselství? Francouzi k této příležitosti vydali krátký film, jehož doprovází poslední skladba z trojice, Temps Perdus.

Není to přitom tak dávno, co BRUIT≤ zanechali vysvětlení svého vztahu ke Spotify v industriálně studené skladbě Parasite (The Boycott Manifesto).

„BRUIT≤ means noise“…


aktuálně

diskuze