Belgické trio Brutus maskuje v novém klipu vlastní emoce - video

Brutus-Unison-digital-artwork-1658960966

Belgičané Brutus, jejichž tváří i páteří je Stefanie Mannaerts, se pokusí o extrémně těžký úkol. Překonat veleúspěšnou desku Nest, která tuto skromnou kapelu dostala až na společná pódia s Foo Fighters, Cult of Luna či prestižní post-rockový festival Dunk!Records.

Vydání třetí řadovky Unison Life si 21. října rozdělí Hassle Records a Sargent House. Po pozitivní energií jiskřícím Nest Stefanie zkoumá stinné záhyby a zapovězené kouty v lidském emočním spektru.

Jako emocionálně vyčerpávající působí i samotné nahrávání Unison Life. „Chtěli jsme, aby každá píseň působila jako poslední, kterou kdy napíšeme. Uvnitř mě to málem zabilo, protože to je téměř nemožně vysoký standard. Byl to však pro tohle album můj osobní cíl. Dvouleté úsilí, abychom byli lepší,“ řekla umělkyně, která zvládá mlátit do bicích a řvát současně s nebývalou razancí.

Brutus vydali nový singl Liar, jehož vizuální design vyjadřuje maskování vlastních pocitů, což následně vede ke zklamání.

Liar hudebně žádnou změnu nepřináší, což se dá říci také o předchozím singlu Dust. Stefanie však zkouší, co její hlasivky vydrží. Výsledkem jsou místy hrubější vokály a pro Brutus typický exotický rukopis, který si inovativně utahuje z žánrových klišé. 

Tracklist: 

1 Miles Away

2 Brave

3 Victoria

4 What Have We Done

5 Dust

6 Liar

7 Chainlife

8 Storm

9 Dreamlife

10 Desert Rain

aktuálně

diskuze