Dark Metal Fest 17.3.2011 – 20 let Avenger

Dark Metal FestJak mnohým z Vás jistě neuniklo, volyňská darkmetalová kapela AVENGER v těchto dnech slaví úctyhodných 20 let působení na undergroundové metalové scéně. Oslavy se nesou ve velkém stylu, kromě dvou aktuálně vydaných nových CD (5. řadová deska BOHEMIAN DARK METAL a best of kompilace MCMXCII – MMXII), se nevlastní bratři Honza a Rámus (zakládající členové AVENGERu) odhodlali k uspořádání velkolepého koncertu nazvaného prostě “DARK METAL FEST”. Tato akce proběhne již tuto sobotu 17. března v kulturním domě “Na Nové” ve Volyni.

Jelikož se termín akce nezadržitelně blíží, přinášíme vám poslední novinky a informace ohledně průběhu celé taškařice. Jedná se o celodenní festival, vstup do sálu bude tedy umožněn již cca. od 13. hodiny, samotný program začne ve 14 hod. Všem vřele doporučujeme, aby dorazili včas ze dvou dobrých důvodů. Jednak prvních cca. 150 příchozích obdrží ke vstupence (250 Kč) aktuální číslo časopisu Pařát, kterého součástí (coby příloha) je již zmíněná kompilace AVENGER MCMXCII – MMXII. Máte tak možnost získat skvělý časopis a k tomu nejnovější počin oslavenců na originálním nosiči jako dárek. A za druhé (a to především), na rozdíl od jiných akcí, ve Volyni nebudou žádné začínající “předkapely” určené pouze “na rozjezd”. Již od prvních minut festivalu půjde o palbu ostrými náboji, ostatně posuďte sami:

14:00 PANYCHIDA
15:00 ASSESSOR
16:00 MARTYRIUM CHRISTI
17:00 BANE (Srbsko)
18:00 RADIOLOKÁTOR
19:00 AVENGER
20:00 THE STONE (Srbsko)
21:00 AVENGER
22:00 ROOT
23:30 AVENGER
00:30 MORTIFILIA 

České kapely snad ani není nutné představovat, bez nadsázky je lze všechny označit za naprostou špičku ve svém stylu na naší scéně, na jiných akcích ostatně obvykle plní roli headlinera. Již tak vysoko nasazenou laťku ještě zvedají dva zahraniční hosté, naše spřátelené kapely THE STONE a BANE. Obě jména stále více získávají na lesku, ve svojí domovině již mají obdobné fanouškovské zázemí asi jako Krabathor před 15 lety u nás. A přes nesnadné startovní pozice “kapel z východu” se oběma dokonce daří získávat čím dál tím větší respekt metalové veřejnosti na mezinárodní úrovni, o čemž hovoří například několik odehraných evropských turné. K tomu všemu byla navíc pozvána živoucí legenda ROOT jako třešnička na dortu. Podle neoficiálních zdrojů ROOTi chystají ve Volyni premiéru některých skladeb z jejich nového alba “Heritage of Satan”. Lepší dárek oslavujícím AVENGER snad ani nemohli nadělit, rozhodně se máte (máme) na co těšit!

Jistě jste si všimli, že AVENGER je uveden v running orderu hned třikrát. Ne, přátelé, nejedná se o překlep. Ani my jsme nezaháleli a při této příležitosti jsme přichystali hned několik překvapení. Můžete se tak těšit na tři plnohodnotné sety, pokaždé v jiné sestavě. První set bude v aktuální sestavě AVENGERu, tj. kromě stálé posádky Rámuse (kytara, řev), Honzy (kytara, řev) a Jardy Pelána (tympán) vystoupí Míra Čertík za bicí soupravou a Sinneral s basou. Pozornost bude upřena na skladby z dvou posledních řadových počinů kapely, přičemž čerstvá deska “BOHEMIAN DARK METAL” se v rámci tohoto setu dočká křtu a dvě skladby z ní premiérové živé prezentace. Na druhý set si basu na krk pověsí Adam Růžička, který v AVENGERu působil v letech 2002 – 2007 a na bicí stoličku usedne Venca Vlček, který v AVENGERu drtil škopky v období mezi 2004 – 2009. Hrát se bude ve valné většině z alba GODLESS, dojde i na jednu pecku z FEAST OF ANGER. Třetí set vyvolá největší zemětřesení v sestavě kdy Honza opustí kytaru a bude svou práci hlavního vokalisty konat zpoza bicí soupravy, tak jak se hrálo na živo v letech 1997 – 2004. Sestavu doplní David Zíka na basu (1999 – 2002), a u kytary se spravedlivě po 2 skladbách vystřídají hned 3 kytaristé a sice Přéma Šíma (1999 – 2001, 2003 – 2004), Fanda Vávra (2002) a Peťa Turek (2001 – 2004). Pozornost bude věnována prvním dvěma deskám SHADOWS OF THE DAMNED a FALL OF DEVOTION...

Co dodat.... tohle bude v mnoha ohledech jedinečná show, která se už nikdy nezopakuje, nenechte se tedy ochudit o příležitost být při tom. Na rovinu, náklady na akci jsou nemalé, pokud nedorazí cca. 240 platících (tj. v dnešní době velmi odvážné číslo :-), akce bude ztrátová. Na jednu stranu to neřešíme, oslavy dvacetin nejsou každej rok a chceme si to pořádně užít. Na druhou stranu ve skrytu duše doufáme, že nás v tom nenecháte a přijdete v hojném počtu :-)).

Závěrem bychom rádi pro jistotu jasně deklarovali, že kapela AVENGER, stejně jako celá tato akce nemá žádný politický či ideologický podtext. Prosíme tedy všechny příchozí, aby tento fakt vzali na vědomí a celou hudební přehlídku brali jako příležitost toliko k příjemné a nekonfliktní zábavě. Věříme, že vše proběhne v pohodě k naprosté spokojenosti všech. Tak v sobotu ve Volyni , těšíme se!!!

Honza a Rámus

PR

aktuálně

diskuze