Death streamují celý remaster Leprosy


Přispěj do diskuze

   onDRajs:
Remaster Individual jsem kdysi dávno slyšel a dost jsem se zděsil. Nechápu, proč remasterovat něco, co má tak parádní zvuk.
  


Souhlas. Je to čistě jen způsob, jak z tý desky vyždímat další prachy - nalákat skalní fanoušky, aby si koupili další kopii stejnýho alba ale s jinym zvukem.

Teď koukám, že ty alba nebyly jen remasterovaný, ale i remixovaný (což je místama dost slyšet, když třeba kytary vylezou v nějakej moment mnohem víc, než na originálu.. myslim, že např. v intru Suicide Machine). A na rozdíl od Human, který remixoval sám Jim Morris, Individual dělal nějakej Jamal Ruhe. A pěkně to zkurvil..

Remaster Individual jsem kdysi dávno slyšel a dost jsem se zděsil. Nechápu, proč remasterovat něco, co má tak parádní zvuk.

Jasný no, ale většina reissue verzí je i remasterovaná. Ještě takovej poznatek - mám pocit, že remaster Human je o dost povedenější než Individual.. Nevim, jestli to remasteroval stejnej člověk nebo ne..

rozhorceni rozumim. nedavno jsem se mrknul na reissue Individual a Human, a i kdyz to jakoze vic tlaci, vylezlo z toho i neco, co slyset uplne nebylo, asi jsem se pres to nedokazal uplne dostat. ono to asi neni uplne o reissue, ale spis jestli jsou to ty remasterovany verze, coz to, co jsem poslouchal ja, byly

Poslechnul jsem teď nějaký reissue verze některých alb Death (zatim Human a Individual) a jsem dost zklamán. Oproti originálním verzím je tam snaha to víc zabasovat a celkově zmohutnět, bohužel mi to zní spíš zahuhlaně a jakoby pod dekou (i když kopáky jsou trochu špičatější, což ale taky nemam rád:)), nemá to takovej tah na branku, hodně tim utrpěl vokál, kterej je teď víc utopenej a ne tak pronikavej. A co je nejhorší, prostě to ztrácí to jedinečný klima originálních nahrávek.

Musim říct, že tyhle remastery a remixy mě fakt serou hlavně z toho důvodu, že možnost zakoupit originál verze se s jejich vydáním dost snižuje. Navíc eshopy v tom maj často bordel a neví jestli nabízejí originál nebo remaster.. peklo je, když těch remaster verzí je třeba víc.

Je samozřejmě jasný, že jakýkoliv reissue zvukově fungujícího titulu je jenom rejžák na prachy...

No nic, jen jsem si chtěl vylejt srdíčko tady, kde možná někdo pochopí moje rozhořčení.:)

aktuálně

diskuze