Druhé album Elbe vyjde na podzim

ElbeU Epidemie Records vyjde v listopadu druhé album českých náladotvůrců ELBE. Navazují jím na kritikou i posluchači velmi kladně přijatý debut Sudety, který svým konceptem vzdával hold krajině Jesenicka a jeho pohnuté historii – tehdy ještě coby projekt dvou muzikantů, Stanislava Jelínka (Dying Passion) a Martina Spacoshe Peřiny (Between the Planets, Martians, Sousedi).

Nyní, již jako kapela přicházejí s novým materiálem pojmenovaným Eschatology, ze kterého byly v mezičase uveřejněny dva singly – The Terminal Summit a Valleys Full of Milk. Nové album se oproti převážně instrumentálnímu post-rockovému debutu nese v poněkud temnějších a hudebně syrovějších vodách a liší se samozřejmě i samotným konceptem. Změnou je také to, že kromě jedné skladby jsou všechny se zpěvem. „Eschatology je záznamem dvou let setkávání party přátel. Texty nejsou koncepční, ale spojuje je láska k horám, nálada, emoce a atmosféra toho, co nás více dělá lidmi,“ uvádí na adresu nové tvorby zpěvák Insomnic (ex-Somnus Aeternus).

Album vyjde jako 6panelový digipack s 6str. bookletem v limitované edici 300 ručně číslovaných kusů 2. 11. 2020, předobjednávky v e-shopu vydávajícího labelu Epidemie Records budou spuštěny 27.10.2020. Spolu s albem kapela chystá i uveřejnění klipu.

Elbe - EschatologyEschatology
01. The Terminal Summit - https://youtu.be/-4bP1yjkziQ
02. Looking Back
03. Follow the North Star
04. To the Mountains
05. Valleys Full of Milk - https://youtu.be/ixb98yIcD18
06. The Emperor of Storms
07. Jizvy
08. The After
09. Slumber

https://bandzone.cz/elbe
https://www.facebook.com/elbeband
https://www.instagram.com/elbe_band
http://www.epidemie.cz

aktuálně

diskuze