Enslaved vydají debut na LP, Moonspell odhalili záměry pro letošek, Insomnium zveřejnili obal nové desky

Moonspell tourPortugalští melodičtí death/gothicmetalisté MOONSPELL přinášejí své plány pro tento rok. Kapelu čeká poslední turné po Španělsku a Francii, dále zahrne také festivaly Eindhoven Metal Meeting a Graspop Metal Meeting. Ke kapele se přidají dvě jména Der Weg Einer Freiheit s Volker. Moonspell také započali práce na novém materiálu, ze kterého vzejde nástupce úspěšné desky Exinct.
 
Insomnium - Winter´s GateFinští melodic deathmetalisté INSOMNIUM již dříve informovali o tom, že chystají speciální album Winter's Gate, které bude vydané spolu s knihou. Album bude obsahovat pouze jednu kompozici o čtyřiceti minutách a bude vyprávět epický vikingský příběh. Nyní Insomnium představují cover, který stvořil Teemu Tähkänen.
 
Norští progresivní viking/blackmetalisté ENSLAVED chystají vydat LP edici svého debutu Vikingligr Veldi. Stane se tak v září tohoto roku u ByNorse. Vydání materiálu se bude shodovat s 25.výročím kapely a evropským tour. O vizuální podobu se postaral Zbigniew M. Bielak (Mayhem atd.), který pro album vytvořil i čtyři zcela nové ilustrace. Zbigniew zůstal věrný stylu původnímu vydání a využil motivy, které měly vyjít na 2LP v roce 1993.

aktuálně

diskuze