MetalGate se noří do blackmetalové historie a vydávají dvě další knihy

Black Metal: Evoluce kultuBlack Metal: Předehra ke kultuMetalGate se noří do blackmetalové historie. Vydávají knihy Black Metal: Evoluce kultu a Black Metal: Předehra ke kultu.

Více než 400 stran strhující historie jednoho z nejkontroverznějších metalových subžánrů nabízí kniha Black Metal: Evoluce kultu, jejíž autorem je Dayal Patterson. První dějství čtyřdílné ságy vychází v těchto dnech vůbec poprvé v českém překladu, a to díky vydavatelství MetalGate, které tak pokračuje v obohacování tuzemského knižního trhu o metalovou literaturu. A aby toho nebylo málo, jako dodatek ke zmíněné publikaci zároveň vychází od téhož autora kniha rozhovorů nazvaná Black Metal: Předehra ke kultu.

Black Metal: Evoluce kultu mapuje žánr vskutku důkladně. Velká pozornost je věnována klasickým kapelám jako Venom, Mercyful Fate, Bathory, Celtic Frost, Master´s Hammer, Mayhem, Darkthrone či Emperor. Autor se nebojí ani komerčnější větve, kterou prezentují Cradle Of Filth a Dimmu Borgir, stejně tak hlubšího undergroundu. Postupně se prokousává až k dnešním kapelám (respektive aktuálním v době vydání). Kniha ale není jen sondou do historie zmíněných spolků, žánru se věnuje komplexněji, takže nechybí připomínka různých událostí, zajímavostí a tak dále. Vše doprovází raritní fotografie či ukázky z dobového tisku.

Dayal PattersonKniha Black Metal: Předehra ke kultu je postavena, jak bylo zmíněno, na rozhovorech. „Předehra ke kultu prohlubuje to, co muselo být v prvním díle mnohdy bráno pouze zkratkovitě. Zároveň evokuje punc undergroundového fanzinu, který zejména k počátkům blackmetalové subkultury neodmyslitelně patří. Je tedy jak samostatným dílem, tak nedílnou součástí svazku předcházejícího,“ popisuje Ondřej Šmejkal z vydavatelství MetalGate.

Česká vydání zmíněných knih vychází v nové grafické podobě z dílny Tomáše Františka Hanzla. Autorem obálek je Ondřej Šmejkal, který také stojí za překladem Předehry ke kultu. Evoluci kultu přeložil Michal Smolka.

Knihy lze zakoupit na www.metalgate-eshop.cz, kde jsou stále k dostání i předešlé publikace z dílny MetalGate. Řeč je například o trilogii Kniha kovu, která se zabývá historií českého metalu, biografii Necrococka pod názvem Dělníci kovu: Necrocock či biografiích kapel Forgotten Silence a Rotting Christ.

Knihy Black Metal: Evoluce kultu a Black Metal: Předehra ke kultu vydává MetalGate ve spolupráci s nakladatelstvími Cult Never Dies a Feral House.

Ukázka z Evoluce kultu: https://metalgate.cz/cz/records/1421-ukazka-z-black-metal-evoluce-kultu
Ukázka z Předehry ke kultu: https://metalgate.cz/cz/records/1427-ukazka-z-black-metal-predehra-ke-kultu

aktuálně

diskuze