Nový singl: hudební chameleoni Deafheaven ve shoegazové modři

Deafheaven s novým singlem Great Mass of Collors mění barvy jako chameleon. „Black metalovou“ černotu nahradila shoegazová modř.

Sargent House 20. srpna vydá nové album Infinite Granite san franciským populizátorům hudební otevřenosti Deafheaven. Kapela desku nahrála s producentem Justinem Meldal-Johnsenem (Paramore, Metric či M83), který v letech 2008 až 2009 působil jako baskytarista a klávesista ve světoznámých Nine Inch Nails. Rukou k dílu přispěl i americký producent a zvukový inženýr Jack Shirley (S Deafheaven pracoval již v minulosti) a devítinásobný držitel ceny Grammy, producent Darrel Thorp (Foo Fighter, Radiohead, Switchfood a další). 

Podle tiskové zprávy labelu je Infinite Granite hudebním skokem. Zase až tak překvapivé to ale není. Deafheaven nikdy nectili žánrová pravidla, naopak je bořili. Dokázali pozřít vše od black metalu, thrashe, ema, až po shoegaze.

George Clark se vydal na vokální dobrodružství. Zkouší falzet, šeptání, experimenty s hlasovými harmoniemi, a to na úkor blackmetalového řevu. Kytaristé Kery McCoy a Shiv Mehra svou sonickou paletu rozšiřují o syntezátorové textury. Jejich hra nemá být tak přímá jako v minulosti, nýbrž astrální. Daniel Tracy už nekmitá paličkami nadzvukovou rychlostí, přičemž baskytara Christophera Johnsona má být údernější. Rytmická sekce tak bude spíše ukotvovat vznešené aranže, které si kapela pro své fanoušky připravila. 

Důkazem změn budiž nový singl Great Mass of Collors

Tracklist: 1. Shellstar 2. In Blur 3. Great Mass of Color 4. Neptune Raining Diamonds 5. Lament for Wasps 6. Villain 7. The Gnashing 8. Other Language 9. Mombasa

aktuálně

diskuze