Pelagic Records uvádějí Hippotraktor, ty, jež mají sílu pohnout horami - video

Pelagic Records má plodné období. Ne jen, že před pár dny vypustili očekávanou novinku Pilgrimage the Soul japonským Mono, ale také má po vydání alba Unmaker od dánských LLNN. A tím to nekončí. Mezi nejočekávanější letošní desky labelu pod taktovkou kolektivu z The Ocean patří debut Meridian belgických uctívačů hor a nebes Hippotraktor

Hippotraktor na sebe strhli pozornost již s prvním singlem Manifest the Mountain. Není se čemu divit, Hippotraktor jsou sice novým pojmem na tvrdě alternativní scéně, samotní členové však mají zkušeností na rozdávání. Účinkují zde umělci z v Belgii dosti uctívaných post-metalistů Psychonaut, deathcorových Before He Shot Her a nois rockem políbených L’itch. 

hu

Pestrý žánrový původ všech zúčastněných jde alespoň částečně na tvorbě Hippotraktor znát. Progresivní nasekávání kytar a intelektuálních bicích jdoucích až ke skvostným detailům je v symbióze s post-metalovou atmosférou a mantrickými rytmy, které mají sílu pohnout i s horami. A veškerá energie kumuluje až k prasknutí. 

Na své si zde přijdou jak fanoušci Psychonaut, Amenra, The Ocean či Neurosis, tak třeba Gojira a Mastodon. 

Hippotraktor už stihli odprezentovat tři své singly. Vedle již zmíněného to jsou Mover of Skies a God Is In the Slumber

Meridian vychází 15. října. 

Meridian nachází svůj původ v každodenních náladách vytržených z kontextu a proměněných ve stylizované verzi, která ve mě odráží snílka. Vypráví příběh někoho, kdo se ztratil ve světě, který je příliš obrovský na to, aby jej pochopil. A hledá odpovědi na místech, kde je nikdy nenajde. Meridian byl pokus destilovat to, co jsem cítil, ale nemohl jsem to vyjádřit slovy,” vysvětlil význam desky kytarista a hlavní skladatel Chiaran Verheyden (Psychonaut). 

aktuálně

diskuze