Pravý otisk autenticity s Tengri - video

281081752_10159981112668658_8132750511662808145_n

Pražští náladotvůrci Tengri jsou skromní a nenápadní. Nikam se netlačí a přitom žijí, respektive hrají okamžikem. S touto v dnešní době vzácnou autentičností pokračují také na chystaném vinylu Kontinuum, který vychází už příští měsíc pod Metalgate. Instrumentální kapela na desku láká hudební ukázkou s názvem Bez minulosti, dosud zvukově nejdotaženější skladbou z její dosavadní produkce. 

Vinylové vydání nebude lákat jen audiofily syrovým a přírodním zvukem, zaujme také milovníky nevlídného vizuálního umění. Artwork totiž měla na starosti Ma Rie Fišerová z dark crustového gangu Lakka. Výtvarnice stojí například za syrovou vizuální stránkou split-vinylu UR. Na něm si podělili Tengri asfalt s libereckými Drom. Tentokrát se umělkyně vytasila s motivem mrazivého květu bez života, jehož střed připomíná mrazivé oko vesmíru. Malba je neurčitá jako umělecká svoboda Tengri a nabízí individuální výklad. 

Třešničkou na dortu pak bude pro všechny vyznavače umělecké upřímnosti chronologie materiálu. Jednotlivé skladby Tengri seřadili podle doby jejich složení. Kontinuum tak sleduje umělecký vývoj v „přímém přenosu”. Kontinuální hudební svobodu trsátek, smyčce a paliček. „Je to odraz našich životů,” popisují Tengri svůj chystaný titul. Neopakovatelné emoce ve víru tvořivosti. 

aktuálně

diskuze