Rage - jak se natáčel klip 21

Rage - Dukát 1Rage - Dukát 2Od 9.1. do 11.1.2012 natáčel režisér a scenárista Marek Dobeš, v produkci Alfedus a Nuclear Blast, nový videoklip pro německou metalovou skupinu RAGE, vydávající v letošním roce svoji 21. desku. Celé natáčení proběhlo v Pomezí nad Ohří v luxusním prostředí kasina Dukát. Natáčelo se dva dny od dvou hodin ráno až dlouho do noci.

Rage - Dukát 3Videoklip 21 skupiny Rage je ojedinělým projektem v našich podmínkách. Kapela si sama vybrala českého režiséra (dříve k něčemu podobnému došlo v případě Miloše J. Kohouta - videoklip pro rané Blur a Petra Zelenky - Killing Joke). Vzduchem prolétlo 20 000 falešných, padesátieurovek v celkové hodnotě jednoho milionu euro. V hlavní roli Kamil Švejda (Choking Hazard, Bobule) a deset nádherných hereček.

Rage - Dukát 4Rage
Německá heavy metalová skupina založená v roce 1984 (tehdy pod názvem AVENGER). Jako první, ještě před Metallicou, propojila metalovou hudbu se symfonickým orchestrem. Rage stáli u zrodu druhé vlny německého heavy metalu. Pod značkou Nuclear Blast působí Rage celosvětově. 

Marek Dobeš
Scenárista a režisér filmů Byl jsem mladistvím intelektuálem (1998) a Choking Hazard (2004). Jako režisér má za sebou množství reklam a videoklipů (Arakain, Seven, Lucie Bílá + Kamil Střihavka). Autor scénáře k filmu Kajínek (2010). 

Rage - Dukát 5Alfedus
Produkční společnost Marka Dobeše a Richarda Harušťáka. Alfedus je podepsán pod projekty Byl jsem mladistvým intelektuálem (koproducent Česká televize, tvůrčí skupina Čestmíra Kopeckého), hororovou komedií Choking Hazard nebo úspěchem skupiny Honzy “Kirka” Běhunka a Seven. Společně produkovali množství hudebních videoklipů a spolupracovali s domácími i zahraničními interprety.

01. House Wins
02. Twenty One
03. Forever Dead
04. Feel My Pain
05. Serial Killer
06. Psycho Terror
07. Destiny
08. Death Romantic
09. Black And White
10. Concrete Wall
11. Eternally

Sestava:
Peter "Peavy" Wagner – vocals, bass
Victor Smolski – guitar, keyboards
André Hilgers – drums

Vydavatel: Nuclear Blast Records

aktuálně

diskuze