Singl ze třetí desky Heaving Earth

HEAVING EARTH konečně vyjde třetí deska. Posouvají na ní hranice intenzity i kreativity svého temného death metalu a vy se o tom po sedmiletém čekání budete moci už zanedlouho přesvědčit - 27. května u Lavadome Productions.

Desku Darkness of God nahrála sestava, v níž je např. bubeník italských Hideous Divinity, a představuje pro death metal zas kousek evoluce. Jejím 49 minutám se hnusí pohodlí, takže nečekejte jen další sbírku riffů a písní, ale soudržné, přesto složité skladby plné špičkové, ale ne okázalé instrumentace. Čistou, organickou produkci měl na starost Andrea Petucca (Ad Nauseam), která krom zdůraznění detailů odmítá standardy loudness war. Death metal ukovaný v břiše podsvětí.

První singl Violent Gospels (Ordination of the Holy Trinity).


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

Druhý singl, míň tradiční death metal, víc DsO (+ trochu Gorguts) vlivy.

https://www.youtube.com/watch?v=a5IciHBgtpc

Ona to právě není úplně lineární kompozice. Drží to pohromadě ústřední dvoj-motiv, který se vrací a který je hodně silný. Mně to kompozičně připomíná klasický postup, který použil například Dvořák u Slovanských tanců: průběžně se vracející krátký silný motiv, ne moc repetitivní, ale tvořící identitu té skladby, a mezi tím vývoj odněkud někam, příběh skladby. Není to samozřejmě nic neobvyklého, ale funguje to dobře, když jednotlivé pasáže dobře navazují, což se tady děje.

Franta: Ona ta skladba není tak čitelná jako dřív, předpokládám, že zbytek alba bude v podobném duchu - asi bude těžší se tím prokousat. Já všeobecně nemám moc rád lineární songwriting (najdou se výjimky, ale je jich málo), tady to valí kupředu docela chytře, snad se bude čeho chytit. Uvidíme...

Některý skladby na Denouncing zněly trochu slepeně, to je pravda, ale zrovna tahle nová skladba je na tom ale kompozičně dost dobře. Je to plynulý, poskládaný řekněme středně složitě a chytře. Celkově je to pořád klasický temnější DM odkazující k Immolation, Hate Eternal, možná lehce ke starším Ulcerate a trochu i k některým trendy věcem typu ten Behemoth. Ale: je to otvírák desky, která má 49 minut. Takže počítám, že tam budou i nějaký míň tradicionalistický pasáže. Podle popisu na Bandcampu Lavadome tam mají být nějaký pro DM netypický (jasně, může znamenat cokoliv) prvky, včetně nějakýho noise samplu od Gleba Kanaseviče nebo co. Jsem zvědavý, každopádně čekám, že to překoná minulou desku, která za mě zasluhuje takových pěkných 70 %.

Tak zase budu rejt :) Song OK, ale nadšení nechápu. Produkce standard, poprvé u kapely slyším basu :) Já se přiznám, že nejradši mám od HE debut, i když má mouchy a hodně přiznané vlivy. Nadšení všech ze dvojky Denouncing nesdílím, pro mě je to hrozně splácané, kompozičně mi ty skladby nedávají smysl. Což se mi potvrdilo i teď po letech. Album skvělých riffů, ale špatných songů.

No těším se hodně. Už jen proto, že bych si přál, aby nějaká česká extrémně metalová kapela po delší době udělala díru do světa a stala se pojmem na mezinárodní scéně. Když třeba Poláci mají takových několik...:D

Mimochodem, s tím Polskem, všimli jste si, že ten singl v některých momentech dost reflektuje Behemoth trend v death metalu? V syrovějším, míň opulentním provedení, ale hlavně ze závěru skladby Behemoth slyšet jsou, ne že ne. Plus trochu možná i pozdnější Hour of Penance. Což samozřejmě není špatně, když má deska znít aktuálně, měla by nějakým (inteligentním) způsobem reagovat na současné vlny v žánru.

   vanena: Má ta deska chybu?  
nope

Má ta deska chybu?

aktuálně

diskuze