True Metal Crush - premiéra nového alba Mortifilia - Fate

True Metal Crush 2013True Metal Crush je v rámci roku časově putovní festival, jehož letošní pořadové číslo snad ani nelze dohledat, jako mi přijde zajímavá statistika toho, jak často během své téměř patnáctileté historie zahrála pořádající MORTIFILIA v sušickém Tradičním kloubu, jedné ze svých domovských scén a místě konání aktuálního ročníku.

Pojďme na to, poprvé v roce 1999 (3x), dále v letech 2000 (2x), 2001 (2x), 2002 (2x), 2003 (1x) a zatím naposled v roce 2009 (1x). V sobotu 20. dubna 2013 se tedy chystá historicky 12. koncert Mortifilie v Kloubu, kde nyní poprvé představí své loňské, třetí řadové album "Fate", které nevyšlo jako download, ale vinylové LP a lisované CD. Kapela je v posledním období sehraná jako nikdy předtím, do svého tradičního deathmetalu přirozeně implantuje prvky zlověstného thrashe a vystoupení připomíná práci řemeslníka, který má naprostý smysl pro detail a jeho mantrou zdaleka není pouhý výdělek. Konečně přijďte se v sobotu přesvědčit sami.

Jako hosté vystoupí strakoničtí thrash-grindoví BEHIND THE CEMETERY WALL, kapela v čele se zpěvačkou. Skupina funguje od roku 2007 a na svém kontě má kromě několika MC a CD-R kompilací i účast na prestižním počinu, vinylové desce Posloucháte Jižní Čechy a na léto chystá split LP s kapelou Kaosquad. Tajemstvím není, že řady kapely rozšířil kytarista Avenger, Rámus.

Druhým hostem není nikdo menší, než nepomučtí crossoveroví SNAIL, kteří vloni vydali své druhé album "Hypersensitivity", jež nahráli v plzeňském studiu Ex-Avik a které produkoval Miloš Bešta ze skupiny Asmodeus, tedy obdobný model jako u zmíněného, aktuálního třetího alba Mortifilie. Zvuková stopa digipacku je neskutečně natlakovaná a mj. obsahuje i největší hit kapely, skladbu "Bombay", která během sušického koncertu pochopitelně zazní.

Třetím a posledním hostem je jičínská prastará kapela CRUSHER, která vydala své první demo už v roce 1992. Skupina se celou dobu své existence věnuje řemeslně zručnému thrash-deathmetalu a vloni - po období relativního klidu - o sobě dává vědět dvěma velkými 12" vinyly - jednou reedicí a novinkovým mini albem. Přijďte si poslechnout kapelu, která se nesmazatelně zapsala do dějin tuzemského deathmetalu.

Koncert začíná již ve 20 hodin., vstupné je 100 Kč, vybírá se po celou dobu produkce, pořadí kapel bude určené až na místě a k události na jednotlivých sítích se zatím dostane přes webový rozcestník www.mortifilia.cz. V sobotu 20. 4. 2013 večer nashledanou a naslyšenou v kotli pod pódiem!

Kompletní PR


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze