Tuzemští Mean Messiah vydávají debut Hell

Právě v těchto dnech vychází debutové album Hell projektu MEAN MESSIAH, který založil hudebník a producent Dan Friml, bývalý člen kapel Sebastian, Apostasy a mnoha dalších projektů a skupin. Stylově by se hudba Mean Messiah dala popsat jako směs thrash a death metalu s progresivními a industriálními prvky. Album Hell je postavené na jednoduchém konceptu „cesty lidských osudů jsou spletité, ale všechny vedou do pekla“, který je rozveden v textové části jednotlivých skladeb. Ty na sebe svým obsahem navzájem navazují a tvoří tak výslednou, čtyřicetiminutovou jízdu těmi nejtemnějšími zákoutími lidské mysli.

Album vznikalo sedm a půl roku, Dan všechny nástroje nahrával ve vlastním studiu postupně sám, stejně tak sám album mixoval a obstaral i mastering. Nahrávka byla dokončena v červnu 2013 a v ten samý měsíc je album i vylisováno na CD a vychází také jako digitální download, který je zdarma ke stažení na webových stránkách Mean Messiah (www.meanmessiah.com). Na stránkách lze také zakoupit fyzické CD.

V současné době se Dan, vedle snahy zapsat Mean Messiah do povědomí co nejvíce posluchačů, zároveň pokouší kolem sebe postavit regulérní kapelu a převést tvorbu zaznamenanou na debutu Hell na koncertní pódia.

Oficiální stránky: http://www.meanmessiah.com
Facebook: https://www.facebook.com/meanmessiah
Bandzone: http://bandzone.cz/meanmessiah

1. Temple Of Hell
2. King Pathetic
3. Spiritual Resolution
4. The Death Song
5. The Last Ride (I’m Your Light, Pt. 1)
6. I. The Game (Welcome Home)
7. II. Saltatio Mortis
8. III. The End (I’m Your Light, Pt. 2)

Sestava:
Dan Friml - zpěv, kytary, basa, bicí

aktuálně

diskuze