brutus����ek - profil nenalikován

Další singl: https://youtu.be/Xz99iio6RdM

Dali to zas dohromady, new song:
https://blabbermouth.net/news/the-mars-volta-returns-with-first-new-single-in-over-a-decade-announces-fall-2022-north-american-tour

Martin: Mno... já zase docela nechápu, jak jsi přišel k závěru, že jde o nějakou poctu? Proč by zavedená thrash kapela měla dělat tribute německému heavy metalu, když s ním nikdy neměla žádné konotace? Potažmo, když ani HÜA na tento subžánr nijak neodkazuje? Je to pouze Kreatoru nedůstojný a ordinérní vidlometal. Ten hejt vychází z jednoduché rovnice - buď děláš metal srdcem a je to uvěřitelné nebo to děláš z vypočítavosti a je to jako pěst na oko. Tady jde bezesporu o ten druhý případ a Sickyho koment o záměrně udělané kvalitní lopaťárně sedí jak prdel na hrnec (to k tebou chválené kvalitě produkce, o zvuku bych polemizoval). Pokud to vnímáš tak, jak píšeš, tak respekt. Každý si může myslet, co chce. Já ale v tom pak vidím obrovský kus naivity. Ta deska je objektivně vzato špatná z mnoha důvodů a jsi vlastně první člověk, od kterého slyším, že se mu líbí. ;)

YT kanál francouzské televize Arte má několik vybraných komplet vystoupení z Hellfestu. DoF zatím ne, ale třeba se tam ještě objeví.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL66OD4JjS_2PQTMDC3jP1iZJx30dG2Eia

Franta: Nevím, jestli tam nehledáš něco externího z hipsterských plátků :) Myslím, že se moc soustředíš na elektroniku, který tam zas tolik není, resp. má hlavní slovo jen v pár kusech. Neříkám, že je to bezchybný - třeba šestka a sedmička ten námrd dost ředí, ale chápu, že to kapela chtěla mít "barevnější" než předchozí False. Na mě to furt působí hodně sugestivně, takže i ty jejich "přešlapy" nějak dávám...

Do píči, na Hellfestu hrajou Deeds of Flesh. Neeeeeeeeeeeee!!!! Stream asi nehrozí, že jo...

díky za recenzi, chybí mi od tebe informace, jestli na tebe to fungovalo nebo ne.

já sám považuju tuhle desku za docela kontroverzní. na jednu stranu působivá, pak pasáže, které to shodí (druhý a čtvrtý trek ty tupačky wtf?!) refrény silné, ale někdy opakované až k nesnesitelnosti. celkově čistý zpěv moc oceňuju.

Nechápu ten hejt na desku, kterou chápu jako poctu rannýmu německýmu heavy metalu. Vůbec mě nenapadlo ji vnímat jako kalkul, spíš jako nostalgickej pohled zpět na počátky tvrdý muziky v jejich zemi. Za mě je to dobře udělaná deska, včetně zvuku a produkce.

Mě na téhle kapele právě bavilo, jak byli až tak intenzivní a chaotičtí, že to i lidi, co běžně poslouchají tvrdý metal nebo -cory, nepobírali a kroutili nad tím hlavou, že to už není pro ně, případně si všimli, že jsou tam disharmonický intervaly, a nesmyslně to nazývali kopírkou DsO, protože DsO mají taky disharmonický intervaly a víc to nebyli schopní rozebrat. Tohle mi oproti tomu přijde jako snaha o jakýsi eklektický umění překračující hranice žánrů, a i když to má pár super momentů, jsou utopený za jalovým hraní si s elektronikou, mluveným slovem apod. Už to není ta primární naštvanost, která kašle na to, že ji většina lidí nepobere, ale snaží se to o nějaký alternativní art, a s poměrně malým úspěchem.

Za mě druhá nejlepší deska po False. Čtyřka a pětka vražda.

aktuálně

diskuze