mIZZY

   Franta N.: Jasně, kapel tohoto typu hraje v současnosti hodně, takže po stránce originality to rozhodně není žádný zjevení, zároveň málo která kapela hraje tenhle styl aspoň přibližně takhle dobře.  
Amen.

Tak program afterparty vypadá takhle:
17:30 - 18:05 FAÜST
18:35 - 19:10 PSYKUP
19:40 - 20:30 MELT BANANA
21:00 - 22:00 VOIVOD

Ok, potvrzuju, je to dobrý. Jsou tam teda i některý slabší místa, takže by to mohlo být ještě lepší, ale koupě nelituju. Nejlepší je úplný start a konec desky.

Akorát mi dnes dorazil vinyl, tak slechnu z gramce a vynesu verdikt. Ale baví mě to teda zatím fest. Ne tak jako poslední Ulcerate, ale některým jejich deskám to celkem šlape na paty.
Zároveň dost cením, že i když tu hraje Jamie v +- podobné hudbě, tak nezní úplně stejně jako na všech deskách Ulcerate, kde se už se svým patternem přeci jen poměrně opakuje. Tu jde slyšet, že umí hrát i "jinak".

Z těch tebou zmíněných kapel mě asi nejvíce baví ti Occultation (asi už jen kvůli tomu, že logicky zní dost jako Negative Plane :) ), ti byli výborní i naživo bez jakýchkoliv výhrad.

Za mě teda nejslabší album od Abyssal Gods. Jsou tam fajn skladby a momenty, které dobře makají. Třeba ten začátek je fakt OK. Ale i když s přibývajícími poslechy některé songy rostou, zbytek alba mě neustále přesvědčuje o tom, že to prostě není žádná sláva. Hlavně před koncem alba u poslechu vždycky až moc ztrácím pozornost a každej další poslech mě trochu demotivuje od toho to album protočit znovu. Alphaville teda za mě určitě lepší, a o tom, že Abyssal Gods je nepřekonaný top kapely, se netřeba bavit.

Mě tahle deska celkem baví, ale je fakt hrozně dlouhá na to, že má poměrně málo opravdu silných momentů. Celé to zní hezky, poslouchá se to příjemně, ale pokaždé mi vlastně dojde, že mě z toho nejvíce baví ty dvě vypalovačky Dark Horse a Pilgrim. V těhle polohách je podle mě ta kapela nejsilnější. Zbytek jakože fajn, ale nemá to na mě nějak výrazně silný efekt.

Je to dost slušnej nátěr, ale hrozně mě na několika místech štve opakování toho stupidního kytarového ta-da, ta-da.

J, vidím to podobně jako Dantez. Po debutu to je klidnější, ale zároveň promyšlenější deska. Ten Island jako Sinmara z toho taky celkem slyším. A i když to není ani zdaleka nějaká extratřída, pro mě s EPčky Issolei konečně zase něco od Terratur, co má smysl i opakovaně poslouchat.

Výborně! Konečně někdo zvládl napsat ještě delší report z koncertu než já.
Krásné čtení a s mnoha momenty przeňské výpravy se ztotožňuji.
Sice místo Kostečků a dalších svatostánků jsme se připravili k pořádnému záklonu v Ravenu a různých podnicích s Prazdrojem, ale i díky následnému patnáctipivu v samotné Šeříkovce mám z koncertu podobné dojmy jako ty (a většina dalších účastníků popravy, teda výpravy).
Co se výběru skladeb týče, ten byl až na Saláma Dobyvatele a Vezeme Bábu docela standarTní, tedy podobný jako na předchozích koncertech.
Kromě Saláma a kouřícího komínu na pódiu ovšem nejvíce potěšila Wellova recitace aka "použij prejt na warpaint."
Což mě vede k zamyšlení, zda by tvůj prachmatický výlet nebyl kompletnější, kdybys místo tofu raději posnídal prejt, tlačenku, uHerák nebo nějakou jinou opravdovou uzeninu?

aktuálně

diskuze