mafo - profil nenalikován

   paet: ešte sa nevie line-up na PDM?  
už brzy ;)

   vanena:
výborná deska a pěkná recenze, podle mě teda kvalitou deska za předchůdcem nezaostává, ba možná i naopak. vypíchnul bych faustovy bicí. PDM naživo? :)
  

ešte sa nevie line-up na PDM?

Faust je nedoceněný výborný bubeník.

výborná deska a pěkná recenze, podle mě teda kvalitou deska za předchůdcem nezaostává, ba možná i naopak. vypíchnul bych faustovy bicí. PDM naživo? :)

+ Chaos Descends (asi bez rozšířené sestavy, ale whatever)

Vidím to podobně jako Crust. Halo Effect mi spíš přijde jako tvrdší nu-metal, houpavá tempa, hodně rutinní, navíc skladby se podobají jako vejce vejci.

   bizzaro:
pro me treba ten Gorod furt deathmetalovej je. kazdej zanr se posunuje a ma svy odvetvi a klicky a Gorod jsou toho prikladem. necitim v tom soustredeni na technicky hrani. je to jako sprint a maraton, oboji je beh, oboji je jina disciplina. ja hudbu citim podobne jako Gorod, aniz bych vyzadoval, aby tak hraly vsechny kapely, a vyvoj a dramaticnost v jejich skladbach vnimam :) sam neco podobnyho tvorim a je mi jasny, ze by plno lidi reklo (rekne), ze to nema hlavu a patu a pritom tam skoro kazdej bridge vyjezd odkazuje k dalsim motivu nebo ho rozviji, posunuje. proste jiny citeni ;)
  


Mně vůbec nevadí zrcadlení motivů, postupný rozvíjení a podobný věci. Ale když mi samotný ty motivy přijdou naprosto nezajímavý, tak to jejich rozvíjení, zrcadlení a vzájemný odkazování témat na sebe nezachrání. To už mi ti Beneath the Massacre, který jinak taky neposlouchám, přijdou aspoň místy zajímavější, než tohle.

Z vysloveně technickýho death metalu mě baví kapely typu Abhorrent, Odious Mortem, z víc "brutal" pojetí Suffocation, i když ne úplně každá deska, z letoška a loňska mě celkem zaujaly debuty Ignominy nebo Dysgnostic, ti domácí Heaving Earth jsou na poslední desce super, jak jsem zmiňoval. Takže se technický hudbě nevyhýbám, neposlouchám výhradně "zla" typu Impetuous Ritual, to je jen jedno z mnoha pojetí extrémního metalu, co mě baví. Zároveň poslouchám i rytmicky složitý věci typu Meshuggah, Ion Dissonance, a plno dalších směrů. Ale musí v sobě ta hudba mít "něco", co asi nedokážu vyjádřit líp, než tím neurčitým slovem "dramatičnost", což tady neslyším. Jasně, atmosféra a dramatičnost jsou zrovna ty věci v hudbě, jejichž cítění je hodně individuální.

"... we’ll be touring Europe in May with a special set, which will include the additional musicians we have collaborated with."
mj.:
16/05 Kabinet Muz, Brno, CZ
17/05 Nova Cvernovka, Bratislava, SK

Brut: Pidli jsou spíš tvoji oblíbenci Beneath the Massacre...

D. Evžen E. - A Riverwood... - dík za tip, po poslechu + pár jiných živáků už mě skoro vůbec nemrzí, že se nejspíš nezúčastním :) (manželka ho žere víc, budu hlídat). Je to docela fajn, ale jak jsem zatíženej na první 4 desky a původní verze těch 2-3 skladeb co z nich asi budou, tak ... počkám, až (jestli) pojede zase s kapelou (ideálně s ještě oldschoolovějším setem).

Reu/verorum - Aieganzes ... - js. k tomu trefně poznamenal, že je to jak memy biblically accurate (correct) angels :), vyklidněnej (na jejich poměry) techno feel má hlavně ta poslední, jinak je to místy pořád dost mindfuck - hlavně ta elektronika. Já od nich dřív i teď zkoušel asi tak 6-7 desek, vždycky mi to přišlo jako fajn atmo / vyjetost, ale tohle je fakt první deska, co jsem s chutí doposlouchal a pak pustil znova (a pak ještě několikrát). Asi mě taky víc baví ty jejich elektronický polohy, ale i ten black metal je dobrej. Not Here mi přišlo debilní kvůli přepálenýmu "automatu" oproti tichým kytarám, ale až teď zjišťuju, že se to v průběhu desky zlepší / mění, zkusím některý starší věci znova. Incompatible Molokhm slušná rychta, ale ten vokál je spíš srandovní. Na Aieganzes mi celkem vyhovuje, že je tam vokálů minimálně + i to zvukový nastavení, celkově mi to přijde takový nejvíc "zmáknutý" + rozumná stopáž. Emet Amen mě taky moc nebavilo (nedoposlouchal jsem). A fakt by mě zajímalo, jestli jsou inspirovaný Ákosem Rózmannem, sice to není metal, ale s tím jeho rozbíjením / remixem katolický mše (Mass / Mässa) tam slyším velkou podobnost.

aktuálně

diskuze