vanena

díky za recenzi! nebýt jí, už by mě asi ani nenapdo poslouchat, a přitom celkem zajímavá věc. pojetí vlivu od the cure se mi teda o dost víc líbí od inferna, ale i tohle má něco do sebe. rozhodně mnnohem lepší, než předchozí nahrávky.

novoroční předsevzetí nepřispívat a nečíst diskuse mi dlouho nevydrželo, pravda, nicméně tady musím říct: skvělá recenze, díky ní jsem si uvědomil, že je to vlastně velmi dobrá nahrávka.
opakovaný poslech mi ukázal super atmosféru a i když s focus se to asi srovnat nedá, je to opravdu příjemná smutná deska. bizzíčkovi všechny palce i kára nahoru!

   onDRajs: myslím, že Reinert musí mít radost.  
vždyť už je mrtvej :(

Nu, nezbývá, než si poslechnout Voluptas a poznat rýží talent tam, kde se jím neplýtvá.

To je mrhání posluchačským talentem, co tady sledujeme. Black metal nebyl nikdy technický žánr, dokonce naopak od časů Hellhammer, Bathory ad. se proti technickým metalum vymezuje. Jen ve fázi, kdy si hráči uvědomí, že mají na víc, vznikají mezní alba, která se snaží spojit bm estetiku a étos s nějakou technickou formou. A sem tam se to i někomu podařilo. Tyhle kapely, ke kterým neustále odkazuješ, DHG, Emperor, Thorns, jsou ale výjimka v rámci bm. Jako jejich fanouškovi mi ale přijde jako mrhání časem dál žánr sledovat a poslouchat desky, který programově chtějí znít jinak. Funeral Mist není nepovedený pokus o pozdní Emperor. Je to satanský ortodoxní Black metal. Pokud tenhle žánr nesnášíš (což úplně chápu), nerozumím tomu, proč ty desky posloucháš. Vyčítat Michalu Tučnému, že má na desce strašně málo hutných riffů a moc pomalý kopáky a podobně, mi dává podobně malej smysl.

   gába:
Dík za rec. Skvělá deska, točím neustále dokola.
První skladba mi naopak přijde parádní (byť jsem s ní měl zpočátku taky trochu "problém)... gregoriánskej chorál yeaaah, palec hore, ale hlavní je tu výtečnej songwriting, úvod jaxviň.
  


První vál je super, já mám problém s titulním = předposledním válem Deiform, kterej je trochu do počtu...

to si myslim, že tam hledáš něco, o co jim vůbec nejde - oni hrají fakt neškodnej OSDM, rozhodně žádný zlo a už vůbec ne vznešenost. ale mě se to teda hodně líbí.

Tak konečně jsem to slyšel dost krát na to, abych si udělal názor.

1) kytary parádní, žánrově top
2) vokál nesmyslně nahlas, kazí mi radost z poslechu
3) bicí hrozně rovný, ačkoli super nazvučený. třeba Mortiferum nebo Malignant Altar, na který by se jinak Sněť klidně kvalitativně chytala, ukazují, že to jde udělat přísně a zároveň zajímavě.

čili těch pět hvězd je spíš uprostřed naprosto třeštivýho nadšení z kytar a rozladění z celkovýho zážitku.

poslední trek se mi zdál hodně super, ale zbytek je jen... no, zbytek.

dík za rýpanec

jestli sleduješ Miku, od toho Bigiho poslední dobou nemá moc daleko ;)

a jasně to EP je daleko nejlepší na co kdy sáhnul

aktuálně

diskuze