Autor: 20 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Awaketh

AWAKETH - Awaketh

Kvalita je tu sprosté slovo.

AwakethSignal Rex se rozhodl vydat kompilaci dvou demo nahrávek Awaketh prozaicky nazvaných Demo I a Demo II, kterou rozšířily dva nové songy – Nocturnal Lust a Burning Golgotha a dohromady je z toho LP. Syrovost je zaručená už jen jménem vydavatele, tak pojďte do mě, snesu všechno. Navíc Awaketh se jasně hlásí k odkazu Les Légions Noires. Nic jiného než běsnící bordel a špínu jsem neočekával.

A skutečně: kvalita je tu snad až sprosté slovo. Jediná hudebně trochu snesitelná věc je jedna z nových písní – Nocturnal Lust, která má alespoň nějaký vývoj a strukturu. Kupodivu je to druhý z nevydaných songů – Burning Golgotha, který je přímým protipólem a po jejím poslechu jsem kroutil hlavou nad tím, proč někdo tohle nahrává. Bordel bez ladu a skladu, bubeníkovi se to sype až hrůza, riffy jsou nepřesné, celé je to naprosto nepřehledné, riffy se těžko dají identifikovat, nezachrání to ani nekompromisně slitý zvuk. To máme nejlepší a nejhorší písně. Zbytek, tedy již dříve vydaný materiál, je někde mezi tím, bohužel spíš k tomu horšímu. Za zmínku snad stojí jedno meziintro, kde uslyšíme doslova včelíny. Nuancovat, jestli je lepší ta nebo ta strana je holý nesmysl.

Takže hudebně je to slabota. Ještě zbývá možnost, že se začnu rozplývat nad dechberoucí atmosférou. Nezačnu. Kde nic není, ani smrt nemůže rozehrát brnkání na emoce. Tady hudebně není, krom zmíněné jedné záchranné stanice opravdu nic, vždyť v některých „skladbách“ ani nelze rozeznat melodii. Upřímně nechápu vydávání tak slabých dem, jako jsou ta od Awaketh, ale je na nich fér vidět, že sám zápal pro black metal nestačí. Takže když čtu, že „AWAKETH je entita zformovaná v opozici proti dnešnímu relativismu a ‚otevřenosti‘ blackmetalové scény“, rozumím pod tím, že borec si hledá alibi, proč hrát hovna.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Awaketh, Signal Rex, raw black metal, black metal

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze