Autor: 70 Uživatelé: 75 Tvé hodnocení: hodnoť
Violence Unimagined

CANNIBAL CORPSE - Violence Unimagined

Cannibal Corpse se již dávno stali klasikou, pořád ale svému fanouškovi mají co dát.

Cannibal Corpse

Patnáct. Toť pořadové číslo novinky ‚řezníků z Buffala‘ - kapely, která už přes tři dekády tento titul hrdě nosí. Nová deska Cannibal Corpse nese název Violence Unimagined a z poslední pěti počinů má obal, který o něco víc připomíná uměleckost a kulturní přínos starších coverů, přesto je ale natolik tendenční až normální, že by měl německou cenzurou projít a dostat se do obchodů pod písmeno C; necenzurovaná verze zde. Až do předchozí desky jeli Cannibal Corpse poctivě metalový, ale rutinní dvou-tříletý rozestup ve vydávání desek, až nyní si kapela dala poměrně na čas a přichází s ní až po čtyřleté pauze.

To je však pouze zástupný a administrativní fun fact pro true fanouška. Hlavní informace je, že je to první deska s Erikem Rutanem u kytary. Rutan, samozřejmě znám jakožto hlavní strůjce Hate Eternal, oficiálně nastoupil vloni, ale káru s řezníky, coby hráč, táhl již v roce 2019 a byl s nimi na tuzemském Obscenu. Jinak není u Kanibalů v tomto ohledu žádným novicem - od alba Kill vyjma A Skeletal Domain (fakt divná deska) také produkoval všechny jejich dosavadní počiny.

Jaká je tedy Violence Unimagined? Co se týče produkce, Rutan, potažmo Cannibal Corpse, tentokrát zvolili jinou cestu. Není přehnaně nabasovaná a hlavně není tolik nahlas. Když si fanoušek pustí předchozí Red Before Black a následně novinku, vyloženě musí zvednout hlasitost. Mohutnost samozřejmě k vyznění řezníků sedí jak pára na hrnec, ale tentokrát se rozhodli přepnout výhybku. Výsledkem je jistá střídmost, která místo okázalé a přehnané „brutality“ dává větší důraz na přehlednost tradiční kanibalí riffáže. Hodně mi tímto přístupem připomínají mojí nejoblíbenější desku Bloodthirst.

A hudebně? Jak je psáno skoro v každém textu, vše při starém a „čekáte snad od CC něco jiného?“ Sprinty v podobně Murderous Rampage a Overtorture (názvy skladeb jsou prostě guilty pleasure), nebo klasické válce Condemnation Contagion či Surround, Kill, Devour. Samotný Rutan dodal treky Condemnation Contagion (playthrough), Ritual Annihilation, v jejíž druhé půlce je až eternalovská stopa, a zmíněnou Overtorture. Rutan je svým songwritingem pověstný a pro Hate Eternal je samozřejmě rozdílný, nicméně na novince Cannibal Corpse nikterak nevybočuje a skladby do konceptu butchers zapadají na výbornou.

Výsledkem je, jak již bylo řečeno, patnáctý zářez do diskografie, který rozhodně fanoušky nezklame a ostatní může i příjemně překvapit. Cannibal Corpse pořád ví, jak na to. 'Follow the Blood'!

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

   onDRajs: Já to nečetl  
jedinej trve fanda mi zůstal Vaněna :-/

Já to nečetl, ale Ritual Annihilation jsem si na Rutana tipoval a koukám, že správně...

   onDRajs: Rutan to trochu oživil - sóla, dokonce prej napsal tři věci, což jsem ani nepoznal.  
nepoznal? jasnej Erik/HE z toho leze, a to jsem ani predtim nevedel, co napsal. mas v recce i odkaz a zminku jaky songy. ja jsem nakej nadsenej, asi trosku prehnane, neprijde mi, ze je tam vata, ze to slape i pres nesypacky, tak to uz radsi nebudu poslouchat, at nevystrizlivim :)))
   onDRajs: Já už chci kurva nový Iniquitous Deeds a ne tyhle tupačky pro geronty.. ;-)))  
ani hovno, u tohodle se da tak krasne odpocivat :D

Já už chci kurva nový Iniquitous Deeds a ne tyhle tupačky pro geronty.. ;-)))

Super deska vyčpělé kapely, haha :-) Ale jo, je to rozhodně lepší než předchozí Red Before Black, tu jsem dával natřikrát, abych se dohrabal na konec. Rutan to trochu oživil - jeho druhá kytarová linka a sóla, dokonce prej napsal tři věci, což jsem ani nepoznal. Ale celkově je to furt hrozně mdlý, což je u CC problém asi posledních 20 let :-) Kolika je tam sypaček? Tři? (ve trojce, šestce a osmičce). Celkově se pořád jedou střední tempa nebo tupačky. Takže CC i přes určitý evil feeling jsou spíš tvrdší thrash s vokillem. Hodnocení cca max 65, ale předchozí desce bych nedal ani 50...

necenzura https://www.metal-archives.com/images/9/2/1/1/921123.jpg

   vanena: CC nehodlám poslouchat  
chyba lávky, je to fakt dobry!

   bizzaro: a hlavne, Brut po dvou letech recka? ;)  
Přesně tak, CC nehodlám poslouchat, ale tohle je UdáLOst!

Jo, ta alternativní verze obalu je vydatnější :)

Tvé hodnocení:

Tagy:

Buffalo, Cannibal Corpse, Violence Unimagined, death metal, Metal Blade Records

aktuálně

diskuze