Autor: 80 Uživatelé: 58 Tvé hodnocení: hodnoť
Martvaja

CMPT - Martvaja

Jednoduchý syrový black metal: melodický, tvrdý, rychlý, zlý a bez hlušiny či natahovaní.

CMPTDnes bych všem milovníkům černého kovu rád doporučil drobnější dílko, konkrétně je to desetipalcový vinyl kapely s přímočarým jménem Smrt. Chuck Shuldiner si hliněnou peřinu neodkopává, ani Mastmidálek nerozjíždí pumpičku na peníze pro nové kolo hanobení mrtvoly Death, tahle Smrt je ze Srbska a píše se tedy azbukou CMPT.

Ani bych se nedopočítal, kolikrát jsem necelých dvacet minut téhle nahrávky protočil dokola. Materiál je to úplně uhrančivý, nečekejte žádnou kritiku, protože se mi do vkusu trefil tak přesně, jak se to nějaké nahrávce povede tak pětkrát za rok.

Jistě, střízlivý kritik ve mně je povinen říct, že nic, co bychom slyšeli poprvé, tu nenajdeme. Já ale slyším kvalitu naprosto srovnatelnou s Im Wald od Paysage dHiver nebo Belus od Buz*um. Jednoduchý syrový black metal, melodický, tvrdý, rychlý, zlý.

Když si navíc uvědomím, že jde o prvotinu, která nás neotravuje žádnou hlušinou, natahovanými pasážemi, zbytečným opakováním již řečeného – jednoduše jsem nadšený. Snad mohu mít určitý odstup od obalu, ale jinak jde o vysoce nadstandardní kousek, který se v portfoliu Osmose Productions určitě neztratí. Ba co dím, patří mezi novými akvizicemi Hervého k těm úplně nejlepším.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

CMPT, Martvaja, Osmose Productions, black metal

aktuálně

diskuze