Autor: 80 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Belly

FOOD FOR ANIMALS - Belly

Úvod by vám měl říct, jestli se o danou kapelu budete zajímat nebo ne a to se taky v tomto první odstavci dozvíte bez nějakých průtahů a kliček. Chci další metal, hardcore, hrocení, prostě to, o čem jsou poslední recenze na Marastu,

review_984_px2

poctivě si hrát na svým čistým písečku a ničím jiným si nešpinit ruce. V tom můžete s klidem zbytek slov vypustit a jít se pro dnešek podívat na jiný zine, váš čas přijde až zítra. Pokud naopak máte rádi experimentální hudbu tak nějak obecně, nejste na kordy s elektronikou, chcete hledat zajímavé kapely i v žánrech, o kterých si myslíte, že vám nemají co nabídnout, tak by Food For Animals mohli být něco pro vás.
Na Belly vás nečeká hip-hop přímo z pod světel, zlaté zuby, grillz, kovy kolem krku nechat doma a sejít pěkně až do temných sklípků bez pohádek. Základní beatový podklad rapovou hitovost a údernost nezapře, přesto se v nich rytmy víc lámou přes kolena, struktura se víc promýšlí a nefungují jen jako pomůcka k udržení a podpoření flow, často dokonce krutě vládnou a vokály bez milosti potírají. Když je ještě zapečete společně s glitchovým klikáním, pípáním, roztroušenou sklerózou a navrch zalijete peprnou noiseovou omáčkou, už máte krmení pro Médi, Malé zajace a další zvířátka hotové, a že to není krmení jednotvárné jak psí granule, naopak si tady užijete široké žánrové rozpětí, od intelektuálního idm až po taneční párty muziku, i když to občas může znít až trošku krkolomně. Celkový zvuk je výrazně syrovější než mainstreamové produkce, čemuž pomáhá i ne právě uhlazený rap, zvyknout si na ne úplně otesanou flow vyžaduje čas. Co se týče hudebních synonym, citlivým uším neuniknou vlivy Dälek,Základní beatový podklad rapovou hitovost a údernost nezapře, přesto se v nich rytmy víc lámou přes kolena, struktura se víc promýšlí a nefungují jen jako pomůcka k udržení a podpoření flow, často dokonce krutě vládnou a vokály bez milosti potírají.obzvláště v hlukových pasážích se zvonkohrou v pozadí. Nejlepší písnička ptáte se? Těžce se vybírá, ale soutěž o největší krásku by vyhrála asi Shhhy, kde se snoubí party-podklady s už výše zmiňovanou noiseovou zvonkohrou.
Food For Animals na Belly produkují undergroundový, syrový hip-hop s výraznou příchutí noise a glitch. Spolu s velkými žánrovými převisy od idm, přes lámané beaty až k party-muzice tak dohromady vzniká sice občas jemně krkolomná a nesoudružná, ale rozhodně originální a kvalitní směs. .:. 8/10

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

  • Rated 0 out of 10.

Nahazuju pořádnou luxusní lesklou teplákovou soupravu, chvíli váhám mezi Lacoste a Nike, na krk masivní těžkej řetěz, vyvonět se pěkně, raybany, abych si chránil oči a na hlavu ještě rychle síťku na vlasy. Ya. Iphone do kapsy a v taxíku honem volat felaz, že večer přijíždí east side cru Food For Animalz!
Místo kočiček a feláků jsou ale v klubu jedině loseři, kteří nemají ani zlato, ani bílý klobouky, žádnej Versace, žádný luxusní kočičky na baru, žádný havany s colou, dýlaz a pimpz zatáhlý, co je tohle za hopec?! Chci fame, chci rep, chci drahý drinky, krutý fára, bjačiz, ganstaz a krochny!
Message pro nejbrhůd: zklamání roku.
Food For Animals, jak trefně popsal doktor Kotek, je hiphop s příměsí noise,

additional_review_5085_175_px3

glitch, breakcore, našly by se i stíny dalších žánrů. Žádá od posluchačů hodně, není vždy příjemná, možná až trochu přepestrá a proto nestravitelná. Není to deska jedné nálady nebo jedné polohy, spíš na mě působí jako sebraná kolekce singlů, které jsou navzájem dost vzdálené.
Jestli Belly něčím není, pak dalším stokrát omletým klišé. MC Vulture Voltaira bych asi nejspíš přirovnal ke Cadence Weapon, jeho flow se nádherně chytá do mnohdy spletité a vrstvené hudby Ricky Rabbita, která se vyžívá v temnotě a uši vůbec nelaská.
Verdikt – veliké překvapení, moc příjemná deska která se jen tak neohraje. .:. 8.5/10

Tvé hodnocení:

Tagy:

Food For Animals

aktuálně

diskuze