Autor: 100 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Night Thoughts

GOTHICA - Night Thoughts

Je možná trochu nefér recenzovat kapelu, kterou jsem málem zlákal do vlastního labelu. Je dost těžké zůstat objektivní, proto se spíš pokusím nastínit vám svoje pocity z tohoto alba - berte nebo nechte být, jsou to jen moje názory bez nároků na absolutní nestrannost.
Gothica není zrovna slavná kapela, takže si ji trochu představme - Jádro projektu tvoří Alessandro Santovito (vokál, klávesy, perkusy) a Robert Del Vecchio (vokál, klávesy, perkusy) a hudba se tak nejlíp dá přirovnat k Dead Can Dance nebo kapelám jako Arcana nebo Ophelias Dream. Hned dvě věci mě na albu šokovaly: mužské vokály a skladba písniček. Znal jsem Gothicu jen s ženským zpěvem (mimochodem vynikající!) a mužské zpěvy mě nakonec příjemně překvapily, protože s nimi je tvorba Gothicy mnohem atmosféričtější a temnější. Taky jsem čekal nějaké nové skladby, ale na tomto CD reprezentuje kapela víceméně jen své poslední demo. Musím ale ihned dodat, že tohle demo bylo geniální, takže je jen dobře, že se perfektní vály dostanou touto cestou k většímu množství posluchačů.
Řekl bych, že Night Thoughts je takřka dokonalým soundtrackem k podzimu a zimě. Skoro jako byste při jejím poslechu cítili hluboko v duši chlad a osamělost. Zvuk je dobře udělaný, řekl bych tak klasicky, v tom může být síla bandy, že si nepomáhá žádnými zvukovými kudrlinkami a kouzly. Tohle CD mě prostě uchvátilo a musím je chválit po všech stránkách. Prostě je vynikající.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Gothica

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze