Autor: 85 Uživatelé: 63 Tvé hodnocení: hodnoť
Hideous Entity

HYPERDONTIA - Hideous Entity

Hyperdontia narubali riffů, sypaček a sól na dvě desky a nahráli to nejlepší z klasického death metalu, co je momentálně k slyšení.

HyperdontiaJak můj otec říkává, celá kráva do polévky je moc. Tohle by asi mohlo být to jediné, co bych mohl vyčíst aktuální desce dánské Hyperdontia. Narubali riffů, sypaček a sól na dvě desky – a pořád sázet na brutalitu a jednu technickou pasáž za druhou může zdecimovat dynamiku desky. Jenže: sypat od začátku do konce mi prostě imponuje, byť to možná na první poslech může být docela únavné.

No a krom této jediné „námitky“ - a je to vůbec námitka? - už mohu jenom chválit. Majestátní riffy a disonantní harmonie (například Beast Within - to je song, že prostě musím říct slovíčko, které jsem si jako recenzent zakázal: „kurva!“). Jsou tu proměny tempa, klepačky a nenápadné, ale perfektně provedené finesy na bicích. Paweł Tunkiewicz za nimi předvádí naprosto luxusní práci, aniž by přitom na sebe strhával pozornost. Na desce najdeme přehršle opravdu fajnových riffů, najdeme tu sóla – a upozorňuji i na basová sóla (Malik Çamlıca je vynikající, naštěstí je basa je v mixu krásně slyšet), která v zemité a prohnilé podobě death metalu nejsou vůbec běžným artiklem. Ale najdeme tu i klasické pasáže, za které by se nemusela stydět žádná deathmetalová legenda od Cannibal Corpse až k Suffocation . Hideous Entity je totiž deska, která se klidně může porovnávat s klasickými díly konce devadesátých let.

Mustafa Gürcalioğlu a Mathias Friborg na kytarách, abych tedy jmenovitě zmínil už všechny členy Hyperdontie, dokonce zvedli ještě o pár coulů laťku, kterou si nasadili brilantním debutem Nexus of Teeth z roku 2018. Aktuální deska Hyperdontia je podle mě tím nejlepším z klasického death metalu, co je momentálně k slyšení. Samozřejmě kromě Archspire .

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

konecne poradne poslechnuto, deska jak z devadesatek. vedle zminenych v recenzi tu slysim hodne starych Gorguts, treba trojka je jasna inspirace, ale na to, jak je to dobre slozeny, bych o neco pridal na tempu, prijde mi to o chloupek pozadu, nez bych si pral, cimz me to ne uplne strhnout

pravda, je tam toho moc, což by samo o sobě nevadilo, ale nějak to nedokáže vtáhnout. Trochu problém jako u nový Obscury, příliš hoblování bez osobitosti

   vanena: to si myslim, že tam hledáš něco, o co jim vůbec nejde - oni hrají fakt neškodnej OSDM, rozhodně žádný zlo a už vůbec ne vznešenost. ale mě se to teda hodně líbí.  
No, však za mě právě "neškodnej OSDM" od dobrých muzikantů = průměrná deska. Ale chápu, že ten žánr má svoje fanoušky. Mě to obvykle nebaví, celkově tohle pojetí death metalu je mi cizí.

to si myslim, že tam hledáš něco, o co jim vůbec nejde - oni hrají fakt neškodnej OSDM, rozhodně žádný zlo a už vůbec ne vznešenost. ale mě se to teda hodně líbí.

Mně to zní jako neškodný old school death metal bez čehokoliv, z čeho by měl byť náznakem běhat mráz po zádech. Není tam skoro žádný zlo ani temná vznešenost, prostě jen riffy bez atmosféry, co lezou dobře do ucha, ale druhým lezou ven. Zahraný je to OK. Za mě 50 %, průměrná deska.

Jako šlape to dost solidně, neříkám nic.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Hideous Entity, Hyperdontia, Dark Descent Records, death metal, Me Saco Un Ojo Records

aktuálně

diskuze