Autor: 80 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Suspect

INSISTENT - Suspect

Grindcorová mrda, který by slušela dvounásobná porce.

InsistentPokud jste se ještě neseznámili, Insistent budou bez debat pro všechny milovníky rychlých temp ohromné překvapení, a to nemusíte být ani žádnej diehard grinder, abyste v první vteřině pochopili, že Insistent s vámi pekelně vyjebou. Hutně nazvučený a inteligentní grindcore se zvukem z Davosu pro fanoušky Nails, Magrudergrind, Rotten Sound, Nasum, nebo klidně Napalm Death snese ta absolutně nejpřísnější měřítka, takže není divu, že za krátkou dobu dvou let si Insistent střihli plno supr koncertů, např. s Whoresnation, P.L.F., Birdflesh, Convulsions, Entrails Massacre či vystoupeních na Fekal Party a Obscene Extreme.

Pražská sebranka, což se po poslechu ani nechce věřit, přitom vznikla teprve na sklonku roku 2017, přičemž její vznik iniciovalo ukončení činnosti DEOG - grinderů Destructive Explosion of Anal Garland. Z nich dva zbylí, zkušení harcovníci Dan a Pivař (Diphteria, ex-Ahumado Granujo/DEOG) se spojili s Přémou a Jirkou, tedy muzikanty spíše z „moderní/core“ scény (Suffocate With Your Fame, Soul Decoder, ex-Diligence), čímž v Insistent proudí i jiné směry a myšlenky než ty, které jinak grindcore – hlavní žánrový proud – ovlivňují. Jasan, směr plavby určuje Danova kytara, ale u kormidla jsou pestré a variabilní bicí a peckovej vokill plivající temnou realitu, neb Jirka v metaforické formě wérwolfuje a řve o pochmurných sociálních tématech (konzum, nenávist, ekologie, společnost). Bicí a zpěv, tihle dva dirigenti, během plavby naváděj, jaká vlna a peřej se sjede, ale jakej vichr napne plachty a sešlehá vám xicht, to je zas parketa kytary. A není to žádná vyhlídková plavba, startuje se ve vodáckým kanálu na Štvanici, končí pádem z Niagar.

InsistentGrind/core v podání Insistent opravdu chutná. Vedle rychlopalných smažeb (dva treky tu mají pod jednu minutu) jsou vabsorbovány death metalem ošlehlé melo-riffovanice (Abandoned Monuments, Terrorstorm, Suspect) přehoupávající se do úderných crust/hardcore houpaček (a ty fakt nakopávaj), ale seknou i feelingově pomalejší temnotáže (Overdosed, Suspect), které na předchozím EP (2018 vyšlo jako split s БУТ) vyzněly až sludgeově. Suspect je oproti němu kompaktnější a drží si ucelenější formu. Insistent hrají energickou, nekompromisní muziku s myšlenkou, která vám nejenže urve palici, ale dovede vás přes Jirkovy texty také k zamyšlení. Navíc se zvukem, ke kterýmu nemám ani zbla.

Otázkou je, zda je Suspect při své délce 15 minut vskutku full album. Technicky vzato ne, ale základem je 9 grindcore písní, takže si říkám, pokud by jich byl dvounásobek a stopáž půlhodinová, jak by to vlastně na posluchače působilo. Po finálním doposlechnutí si asi řeknete „cože, půlhodiny takovýdleho náseru?“, ale proložit to nějakým industrial-noise terorem jako v intru nebo titulní písni, myslím, že by to nakonec byl ten nejmenší problém, protože po odeznění posledního tónu si pokaždý dám Suspect ještě raz. Jo, tohle jsem slíznul jak malinu, čekám na další porci, guys!

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

dark crust, Insistent, Suspect, grind, grindcore, death metal, crust, deathgrind, dark hardcore, hardcore, sludge

aktuálně

diskuze