Autor: 60 Uživatelé: 60 Tvé hodnocení: hodnoť
Time's Withering Shadow

MALTHUSIAN / SUFFERING HOUR - Time's Withering Shadow

Kovbojský death metal s banjem? Inu, originalita (za každou cenu) se skutečně Suffering Hour upřít nedá. Malthusian zato nakládají spolehlivě.

Suffering Hour je kapela, kterou bych moc chtěl mít rád. Jejich rozvrzané kytary a neklidný styl black/deathu bych chtěl a měl žrát. Ale nežeru. Pořád mi něco chybí, nespokojeně se u jejich desek vrtím a pořád je ne a ne naposlouchat. To nic nemění na tom, že je uznávám a novým splitkem, nota bene s příjemnými Malthusian, se chopím příležitosti si Suffering Hour zamilovat.

Chyba! Suffering Hour na tomto splitku vůbec nehoblují svůj styl a předvádí poměrně neuvěřitelné skloubení country a death metalu, ale nečekejte volnou inspiraci ve stylu například Wayfarer. Tady se jede přísné country Michaela Tučného, a to včetně banja a okaríny. Když něco podobného udělali Volahn na parádním epku Tigre de Sur, znělo to super, takže a priori jsem nepřistupoval k materiálu ve zlém. Bohužel, hudba sama je… no možná ani není špatná, ale je tak nestravitelná, že si ani netroufám ji nijak posuzovat. Možná se najdou fanoušci westernů, kterým chybí nachrochtaný rozházený death/black, anebo naopak metly, kteří po buřtál asaultu zasednou s Wabim ke kotlíčku. Jenže já k nim nepatřím, a proto na mě materiál spíš působí jako srandička. Jistě, proč si ji neposlechnout třikrát-čtyřikrát (čtyřikrát!), ale seriózně ji brát neumím. Hudební žert?

Hodnocení 40/100

Malthusian naopak přispěli do společného díla dvěma desetiminutovými skladbami v té nejlepší tradici temného death/blacku a nebáli se ani po vzoru Portal nebo Altarage proložit své krátké dílko ambientní pasáží. Tady není co řešit, výborná věc. A rád využiju tuhle příležitost a doporučím k poslechu i předchozí dlouhohrající Across Deaths, která zůstává poměrně podceněným dílem.

Hodnocení 70/100

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

z Malthusian to ausie/island zlíčko vyvera. povedeny rozsireni zanrovky, kde rozhaleni vokalu a poloha jeho desivosti mi - obzvlast v druhy skladbe - pripomina Esoteric
u Suffering me ten western ("?_ nebo cotoe) zvuk bavi, nak se mi u toho vybavovali Virus, snad i VBE. a u zaveru Crawling jsem si u jedne melodie vzpomnel i na Mrazika :D

Jako za mě tady asi taky Suffering Hour > Malthusian, a to to určitě není od SH nejlepší materiál.
Celkově z té kapely nejsem kdovíjak posranej, ale dělaj to dost dobře. Hlavně naživo jsem čuměl, co všechno ten týpek s jednou kytarou dokáže. A částečné navázání na atmosféru islandských kapel atd. se jim taky nedá upřít.
A kvůli tomu, že tam je minutová pasáž s banjem bych z toho nějakej kovbojskej western metal nedělal. Furt je to tam vměstnané celkem vkusně, a beru to tak, že si na splitku chtěli vyzkoušet něco, co by třeba na řadové desce působilo jako pěst na oko. I kdyby to bylo myšlené jako vtip, Myr od Taake je svým způsobem taky totální pičovina, a jakej to má úspěch.

a to máš zase pravdu, ten zvuk mají super, to jsem nějak nedocenil.

Tady to mám teda úplně naopak. Malthusian fajn, ale celkem se to motá v kruhu a člověk během poslechu spíše nabývá dojmu, že by si radši zavdal ze zmiňovaných, o poznání natlakovanějších Portal a Alatarage.

Suffering Hour zato furt zrají a mají kde ten jejich unikátní kytarový sound kde rozvíjet. Tohle splitko budiž dalším důkazem. Je pravda, že Volahn nebo Taake na Myr vystřihli westernové kudrlinky o dost lépe, ale i zde se to prolíná poměrně umně. Nejvíc ale vévodí ty svérázné strunové ohyby v deathrockovém zvuku.

aktuálně

diskuze