Autor: 100 Uživatelé: 86 Tvé hodnocení: hodnoť
Human 2.0

NASUM - Human 2.0

Tohle album teda už není z nejčerstvějších, ale je natolik přelomové, že mi to nedá nenapsat recku, když už jsem si ho koupil (protože z Relapsu nám proma zatím ještě neposílají ;-)) Vzpomeňte si jenom kolikrát jste slyšeli nebo četli, že to a to je jako nové Nasum. Já sem to teda slyšel minimálně u Cerebral Turbulency, o starých Cephalic Carnage (!!!) a ještě o pár dalších kapelách.
Nasum podle mě nepřišli s něčím převratně novým, ale dokonale skloubili to, co už tady bylo. Především je to dost dobrý hcčkový zvuk – zahuhlanej jak sviňa – chtělo by se říct. Pak jsou to grindové postupy, uřvaný vokál, semo tamo death metalové melodické linky. Všechno se nese v ukrutně rychlých rytmech. Vpodstatě je to taková malá projížďka peklem s občasnou kulturní vložkou.
V znepokojivých pomalých chvílích (maličko mi připoměli Warcollapse) Mieszko ukazuje, že si s kytarou opravdu rozumí a nebojí se vydat sem tam i do zvukových experimentů. Vynikající rychlé sypačky, které mají daleko blíž k hc/grindu než k metálku jsou ale nejsilnější stránka tohoto materiálu.
Nejdřív se mi nechtělo věřit, že víc jak polovička písniček vznikla až ve studiu jakousi poloimprovizací. Ale když se nad tím tak zamyslím, asi právě tady bych hledal kořeny dost velké živosti a hravosti tohoto alba.
A ještě se musím zmínit o krásném bookletu a textech. Na bílém pozadí pózuje (decentně) mužský model člověka, verze 2.0. Zpracované je to na dost slušné úrovni a jejich stránka www.nasum.com je taky ukázka preciznosti designéra (myslím že je to Anders, ale nechci kecat). Texty mě trochu zklamaly, je to takové to obvyklé moc nesrozumitelné plkání a všem možném, vpodstatě ani nestojí za čtení. Ale o ně stejně u Nasum nejde. Tihle Švédi zkrátka dobyli Brno. Ok, možná ne celý Brno, ale mou věž jo.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Nasum

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze