Autor: 40 Uživatelé: 30 Tvé hodnocení: hodnoť
Bled Under A Burning Sky

SKAT INJECTOR - Bled Under A Burning Sky

Speedcorová špinavost, která rychlostí trestá příliš dlouho a jednotvárně.

Skat InjectorTak copak to tu máme za ještěří špínu? Žánrový popisky speedcore, grindcore, harsh noise, zmiňují se Agoraphobic Noisebleed, tak počítám s pořádně zpraseným cajmrskem. Obal očekávání potvrzuje, přiléhavě levná dystopická koláž, která nikoho nenechá na pochybách, že tady půjde o těžkej digitální underground.

A taky že jo. Po zlovětsným intru to odpálí staroškolská gabber masírka někde na pomezí naklikaný dvojšlapky a lehce rozsypanýho speedcoru, bpm samozřejmě vytočený na maximum. Pro doplnění ještě zneklidňující samply, cca na půl cesty mezi agresivním elektrem a industriálním drum & bassem. No a aby se učinilo zadost i tý grindový škatulce, tak tu je dost blití. Popravdě moc nerozumím, proč se Skat Injector grindem tolik oháněj, za mě je to převážně gabber/speedcore standard, ze kterýho krom vokálu moc metalu necejtím.

Bohužel mě už po pár minutách, kdy pomine první adrenalinovej nával z přepálenejch beatů, napadá, jestli se tady bude dít taky něco jinýho než závody v rychlosti podpořený levnejma samplama a monotónním blitím. Záporná odpověď bolí o to víc, že je album natažený na padesát minut (radši ani nezmiňuju, že je přilepená ještě druhá verze bez vokálů), což je daleko za hranicema hudebních kvalit týhle nahrávky. Přiznám se, že při poslechu od začátku jsem udržel pozornost maximálně do půlky. Zkusil jsem ještě jeden poslech od půlky do konce, ale není třeba, požitek je stejnej.

Takže do budoucna by bylo lépe skromněji a s větším důrazem na něco, co utkví v paměti. Kdyby se Bled Under a Burning Sky smrsklo do patnácti minut, tak aby se různý typy prasení dynamicky prokládaly, mohlo by bavit výrazně víc. S takhle přepálenou stopáží to ale nefunguje.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

aktuálně

diskuze