Autor: 80 Uživatelé: 80 Tvé hodnocení: hodnoť
ULTRAPOP

THE ARMED - ULTRAPOP

The Armed valej popovej extrém, kterej trochu hladí a hodně provokuje. Chytlavej, zábavnej, ale taky překvapivě nekompromisní a drásavej na poslech.

The ArmedVždycky mě potěší, když si při psaní novejch desek rozšířím obzory, a případně poopravím předsudky. Tak jako s novejma The Armed, který jsem měl po letmým poslechu předchozí nahrávky Only Love zaškatulkovaný hlavně jako trendy hipsteřinu, který je metalová škatulka malá, a tak experimentuje napříč žánry - spíš na efekt než s přidanou hodnotou. Ale hype nikdy pořádně neopadnul, a tak mi to u novinky Ultrapop nedalo, a konečně jsem se donutil k pozornějšímu poslechu. A teď se kaju a opravuju názor.

Asi nejlepší bude začít tím, že Ultrapop, jak už název napovídá, v jádru není metalová ani noisová deska. Základem jsou chytlavý popový melodie, který se zaseknou v hlavě a maj sklon se vracet během obyčejnech každodenních momentů, ať už ve sprše nebo při sraní. Je fajn nebýt u toho příliš vlezlej, popový melodie utopit ve vrstvách víceméně příjemnýho kytarovýho hluku, jako to dělaj třeba No Age. Ale zatímco u No Age je princip příjemnýho poslechu zachován, ačkoliv se podbízivosti trochu zatne tipec, The Armed jsou o poznání ostřejší.

Hlavní cíl Ultrapop totiž není hladit, ale provokovat. Přes všechno pozlátko a třpytky se hudba samotná nebojí jít do extrému. Zvuk je přebuzenej a často se dostává až na hranici noiseovýho bordelu, kde se hranice mezi příjemnou, hřejivou směsí barev a levným, přepáleným stroboskopem stírá. Chytlavý melodie najednou přehluší kanonáda bicích a kytar, který sešívaj jak na vrcholu mathcorovýho běsnění, a vokál se utrhne do běsnícího, zdvojenýho, řevu. Pokud k tomu přistoupím víc zeširoka, můžu srovnat třeba s ranejma filmama Johna Waterse, kde jdou třpytky, hnus a touha šokovat taky ruku v ruce (doporučuju shlédnout klip k Average Death, kde jsou ty odkazy vcelku doslovný).   

Výsledkem je deska, která je na jednu stranu strašně chytlavá a zábavná, na druhou stranu překvapivě nekompromisní a drásavá na poslech. Směs popovýho kýče a hudebních extrémů s chutí šokuje a rozhodně stojí za pozornost.

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

Díky za recenzi (která je výborná), Ultrapop je to jízda. Dokonce mě při poslechu napadlo slovo "punkgaze" :D Bere mě mix ostrých, hlučných, ale zároveň zasněných kytar, jako mají The Armed s přesahem až k mathcoru. Naprostý ideál. Nastuduji si i starší desky.

To prirovnani k Genghisum jsem cetl vickrat, ale nejak to tam moc neslysim. Fakt se mi jako prvni reference vybavi veci ala No Age, akorat je to schovany pod nanosem chaosu, prebuzenyho zvuku etc...

dává to vzpomenout na ty ztřštěnosti alá an albatros, možná starší daughters, ale tady fakt funguje ta "pop¨ linka a nad tím vším celej ten nános, maj to dobře zaranžovaný a šlape to, příjemné překvapení.

Přesně tenhle směr kterým už genghis tron nechtěli jít a vydali se jinam :)

Tvé hodnocení:

Tagy:

punk, metal, pop, Ultrapop, The Armed, Sargent House, hardcore

aktuálně

diskuze