Autor: 60 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Chalice of Disease

TRANCE OF THE UNDEAD - Chalice of Disease

Nekromantický death metal, kde hlavní je atmosféra.

Trance of the UndeadDiego alias Trance of the Undead sice nevydal nové album, ale to, že Iron Bonehead vydává na LP a CD jeho debutové LP, je pro mě nicméně vítaná příležitost, jak protlačit další recenzi na můj oblíbený subžánr nekromantického death metalu.

Kvalit pionýrů žánru a jeho hlavních kapel jako jsou Demoncy nebo Void Meditation Cult samozřejmě Trance of the Undead nedosahuje. Přesto je brutální chropot s nenáročnými riffy dost obstojný na poslech. Fanoušci kapel jako Cthonica, Xarzebaal, Death Citadel nebo ještě víc 13th Moon si přijdou na své. Nechci přímo mluvit o hudební demenci, ale je jasné, že tohle není žádná náročná hudba. Jde tu jen a jen o atmosféru. Solidní riffy, dobře naechovaný zaříkávající vokál, sem tam osvěžení v podobě varhanní mezihry nebo pěkného zakvílení, to a nic moc jiného Trance of the Undead nabízí. A mně to ke štěstí a celkově pozitivnímu dojmu stačí.

Nesmím vynechat to, proč jsem si vlastně Trance of the Undead nenechal v nabídce Iron Bonehead ujít, a to je parádní obal. Bohužel mistr Timo Ketola se už smaží v pekelných ohních, ale jak je vidět, jeho škola královsky debilních kreseb vzkvétá!

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

Jo, tohle jsem dost tlačil, už když to vyšlo loni. Je to dobrý, šlape to dobře, riffy zde jsou taky dobré, ale lepší než 13th Moon, kteří jdou z Trance... slyšet úplně nejvíce, to prostě není. Celkem mě překvapuje, že Třináctý Měsíček u tebe nezabodoval vůbec, ale tohle si zaslouží docela pozitivní recenzi :)

aktuálně

diskuze