Autor: 73 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Strength

UNTO OTHERS - Strength

Gothic rock s metalovým náběhem. Unto Others šlapou pod novým jménem více do pedálů, ale neobětují původní tvář.

Unto OthersV první polovině roku 2019 se prolila koryty podzemních hudebních vod modrá tekutina s gotickou trpkostí. Debut Mana někdejších Idle Hands prodchl svým temně-melancholickým fluidem hned několik scén. Nevadilo, že na něm někdejší Idle Hands zní jako The Sisters of Mercy s metalovým náběhem, kteří si dynamiku půjčují od Killing Joke. Kapela totiž přistupuje k osvědčeným základům po svém. Ze směsi post-punkových temp, goth-rockové stylistiky a esence doom metalu, která má blízko k pozdějším Paradise Lost nebo Katatonia, vyvstává nový, zase trochu jiný zvuk.

Barvitá emulace přitom moc neotřásla scénou gotiků ani post-punkem. Nejvíce omámila metalové podzemí, a to i přesto, že se debut Mana držel v rámci tvrdosti při zemi. Kapela na první desce pohrozila jen párkrát, třeba ráznější Give me to the Night a burcujícím úvodem v Nightfall. Idle Hands si převážně vystačili s potemnělým feelingem v gotických konturách, o které se těžký kov jen otřel.

Očekávanému follow-upu předcházely tahanice okolo jména. Idle Hands byli z právních důvodu přinuceni k reinkarnaci do Unto Others. Po editaci loga, PRkové komunikaci a vydání předešlých počinů pod novým pseudonymem kapela nastínila vydání novinky jménem Strength klipovou When will Gods Work be Done.

Název desky nekecá. Z prvního singlu smrdí síla a snad i všeobecné nasrání z nuceného přejmenování. When will Gods Work be Done je dosud nejtvrdším zásekem Unto Others. Jádro, kterému posluchači kapele v minulosti propadli je ale zachováno. Singl pozvolna stupňuje, svižné post-punkové tempo se následně nechá proložit groovemetalovými kytarami. V závěru skladby se o slovo přihlásí dokonce double bass a samplované kulomety. 

Zbytek desky se do ráznějších vod už s takovou vervou nepouští. Rotující kopáky a ráznější riffy se však o slovo ještě několikrát přihlásí a fungují, protože se objevují nečekaně a s rozvahou. Kromě metalověji pojatého úvodu a zmíněného singlu například double-bass popožene jinak sentimentálnější Destiny, robustnějším základem překvapí také Instinct s chytře zapracovaným samplem v refrénu.

Strength působí všeobecně profesionálněji – od coveru, přes zvuk až po songwriting. Psaní si zachovává původní charakter přesto, že Unto Others o něco více inklinují k tvrdším polohám. Desce se dá vytknout jen lehce přepálená stopáž (fajn cover Hell is for Children od Pat Benatar by slušel nějakému následujícímu EP), finální song Strength se skáčkovou pachutí a zbytečné zvolnění uprostřed desky, které po energii narvaném začátku přidusí momentum. Legální změny osobitost kapely nenarušily, jen rozdmýchaly oheň, díky kterému novinka ostudu předešlé tvorbě nedělá.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Unto Others, Strength, post-punk, gothic rock, heavy metal, Roadrunner Records

aktuálně

diskuze