15 EYARS OF PRO-PAIN TOUR 2007 s Hemlock, Silent Overdrive a X-Core

15 EYARS OF PRO-PAIN TOUR 2007 s Hemlock, Silent Overdrive a X-Core

Agentura MAFO s.r.o. přináší

15 EYARS OF PRO-PAIN TOUR 2007

turné legendární americké HC metalové skupiny
PRO-PAIN
(USA / NEW YORK - HC Metal)
://pro-pain.org
://myspace.com/propainspace
://youtube.com/Pro-Pain

+

Hustě brutální partička z USA
HEMLOCK
(USA / LAS VEGAS – HC Metal)
://hemlockworld.com
myspace.com/hemlock
://hemlockworld.com

Německá drtící groove mašina
SILENT OVERDRIVE
(D – Modern Thrash Metal)
://silentoverdrive.de
myspace.com/silentoverdrive

Hodně ostrá česká partička
X-CORE
(CZ – HC Metal)
://x-core.cz

ÚT 17.4.2007 OSTRAVA / UNDERGROUND ARENA
ST 18.4.2007 BRNO / FAVÁL
ČT 19.4.2007 PRAHA / FUTURUM

Je jenom několik kapel na světě, které dokážou nekompromisně lpět na svém a drtit své okolí tvrdým nářezem. Americká legendární HC metalová formace PRO-PAIN již 15 let nekompromisně drtí své fanoušky svým ukrutným nářezem. Kdo by si nepamatoval na jejich skvělé vyprodané koncerty v Praze společně s LIFE OF AGONY, THE SPUDMONSTERS atd.
PRO-PAIN oslavují 15 let své existence a v rámci propagace aktuálního 10. alba Age of Tyranny / The Tenth Crusade absolvují své evropské turné 15 YEARS OF PRO-PAIN TOUR 2007. Společně s PRO-PAIN se na celém turné představí skupiny HEMLOCK (USA), SILENT OVERDRIVE (D) a X-CORE (CZ).

PRO-PAIN (USA)
Tvrdá, agresivní, ale jinak hudební tvorba se sociálním či společenským podtextem, to je tvorba PRO-PAIN. Již svým prvním albem The Full Taste of

article_325_px1

Freedom (1992) se PRO-PAIN rázem proslavili jako čelní představitelé americké HC metal scény. Okamžitě si získali fanoušky po celém světě a pravidelně vyprodávali svá koncertní vystoupení.
Skupina PRO-PAIN byla založena v New Yorku baskytaristou Gary Meskilem (ex-Crumbsuckers). Již od začátku se PRO-PAIN stali miláčkem rockových médií jako např. MTV Headbangers Ball, Rock Hard, Hard Rock Radio atd. V roce 2004 se PRO-PAIN opět objevili na MTV v pravidelné rotaci s videoklipem ke skladbě Can You Feel It. PRO-PAIN za svou kariéru prodali více než 1.000.000 alb po celém světě. Aktuální, již 10. album PRO-PAIN s názvem Age of Tyranny / The Tenth Crusade, které nastavuje zrcadlo americké vojenské politice ve vztahu k americkým vojenským dobrodružstvím v historii. Jak říká šéf PRO-PAIN Gary Meskil : “Toto album je koncepční celek, který odhaluje fakt, že američtí političtí představitelé vedou svoji zem do záhuby, do Armageddonu.“

HEMLOCK (USA)
Brutální HC metalová formace HEMLOCK pochází z Las Vegas. V USA již absolvovali

article_325_px2

společná turné se SLAYER, HATEBREED, SOULFLY, OTEP, SLIPKNOT, LAMB OF GOD, DISTURBED, CHIMAIRA, DROWNING POOL, HEDPE, SHADOWS FALL, SNOT, DEVILDRIVER, SEPULTRA, EXODUS, SEVENDUST, ARCH ENEMY atd. HEMLOCk minimálně 7 měsíců v roce tráví na turné a získali si pověst jako tvrdě pracující skupina se zvětšujícím se počtem fanoušků po celém světě.

SILENT OVERDRIVE (D)
Německá modern thrash metalová formace SILENT OVERDRIVE vznikla v roce 1992. Brzy na to vydali Ep Babylon Nation, které se setkalo s

article_325_px3

pozitivním ohlasem médií i fanoušků v celém Německu. Na podkladě tohoto úspěchu SILENT OVERDRIVE podepsali smlouvu s německým hudebním vydavatelstvím MDD. SILENT OVERDRIVE absolvovali turné na podporu tohoto EP, na kterém hráli společně s VADER, ENTOMBED nebo SAMAEL. Na konci roku 2005 SILENT OVERDRIVE vydali své první LP Disease. V roce 2006 SILENT OVERDRIVE jeli dlouhé turné na podporu svého alba včetně festivalů, na kterých hráli např. s OBITUARY, MORBID ANGEL, VADER, DISMEMBER atd.

X-CORE(CZ)
Kořeny new school hardcore metalové kapely X-CORE sahají do konce minulého tisíciletí, a to až do roku 1998, kdy se ve Znojmě dávají dohromady první členové této formace. Čas plynul dál, koncertů přibývalo a X-CORE začal postupně

article_325_px4

koncertovat ve větším měřítku. V roce 1999 X-CORE upevňuje nadále své postavení na české scéně a pomalu proniká do podvědomí posluchačů daného stylu. Po několika měsících kapela připravila nový materiál a započala v roce 2001 natáčení v pořadí druhého dema pod názvem PROMODEMO 01. Toto demo bylo natočeno ve studiu LOCO Reného Pavezy z kapely LOCOMOTIVE, který na demu také hostoval, a bylo vydáno samonákladem stejně jako to předchozí. Druhé demo se setkalo s velice pozitivní reakcí a otevřelo kapele dveře větších a známých festivalů a klubů. V létě, v roce 2003 zaznamenal X-CORE také své první působení na jednom z nejznámějších festivalů v republice, na Trutnově. Kapela zde sklidila značný ohlas i přes to, že hrála pouze na malé klubové scéně. 1. listopadu 2003 vyšla první deska pod názvem tobě bestie. Deska byla natočena opět ve studiu LOCO. O zvuk desky se velmi dobře postaral René Paveza a masteringu se ujal Miloš DoDo Doležal. Deska byla vydána firmou Cecek Jakuba Taubera a podílelo se na ní i několik hostů. Byli jimi René (LOCOMOTIVE), Rajče (COLP), George, Inci, Milda (FOURTH FACE). Deska byla pojata multimediálně a jsou na ní k nalezení také dva videoklipy, fotky a texty ke všem skladbám. Od té doby X-CORE procházel několika personálními změnami, kapela pravidelně koncertovala po celé ČR i na letních festivalech. Turné s PRO-PAIN je pro X-CORE velká šance na prosazení své huidby po celé Evropě.
---- --- -- - -- --- ----
://mafomusic.eu

Tagy:

aktuálně

diskuze