Akce

11.12.2022, Futurum Music Bar

BLEED FROM WITHIN, HUMANITY'S LAST BREATH, ALLT

BLEED FROM WITHIN, HUMANITY'S LAST BREATH, ALLT

11. 12. 2022 – Praha, Futurum

FB event: https://fb.me/e/80cChVjjS
předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/392

 
BLEED FROM WITHIN otevírají brány svého metalcore chrámu... Už v neděli si do smíchovského Futura budete moci skočit do pitu pro pořádnou zlomeninu – odložený koncert BLEED FROM WITHIN, s nimiž jedou HUMANITY'S LAST BREATH a ALLL, je už za rohem!

Původně skotská pětice BLEED FROM WITHIN měla přijet s „novou“ deskou „Fracture“, pandemické odsouvání turné však způsobilo, že v červnu jim diskografie nabobtnala o novou desku „Shrine“.Tu uvedly singly „Levitate“ a „I Am Damnation“ a deklarovaly, že novinka bude opět namakaná a že je nač se těšit, neb obě skladby plnými doušky nabízí to, co dělá metalcore metalcorem a co na něm fanoušsci milují - úderné riffy, chytré breakdowny, výtečné melodie i sóla a masivní refrény.

BLEED FROM WITHIN však nejsou čistokrevný metalcore. Jejich hudba je spíš současná metalová moderna s našlapaným zvukem, kde ve vytříbeném, progresivním mixu metalcoru a melodického deathu nepřevažuje ani jedna z ingrediencí. Ve spolupráci dvou technicky vyzrálých kytaristů to jiskří, pod tepající groove rytmikou to pulzuje jak pod pneumatickým bucharem. Pověst skvělé live kapely jim vynesla hraní na turné s MEGADETH, LAMB OF GOD, TESTAMENT nebo HEAVEN SHALL BURN a přestup k Nuclear Blast, kde nová deska vyšla.

HUMANITY'S LAST BREATH je kapela bubeníka Vildhjarta Bustera Odeholma, ten tu ovšem třímá kytaru. V roce 2009 zformovaná parta ale nenabízí útěchu. Progresivní blackened deathcore/methall s brutálním zvukem z předchozí desky „Abyssal“ je zachován, hudba na stále ještě aktuální desce „Välde“ je ale mnohem experimentálnější. Především ve formě, neb zní jako kdyby Picasso a Dalí milovali Moneta a nebyli malíři, ale producenti. Na „Välde“ není skladba skladbou, jsou to impresionistické obrazy kubistickým pohledem s dekadentním aranžmá. Dekonstrukt. Nabízí tak prostor vlastní imaginaci.

O úvodní chod večera se postarají švédští metalcore progresáci ALLT, kteří jsou temnější, hutnější a brutálnější než většina žánrových kolegů. Však jejich hudba nemá od Humanity’s Last Breath ani Vildhjarta daleko, navíc si s sebou ale nese až filmovou výpravnost.

Zapomeňte na komerční smrad a laciné zpívánky, v kotli i na podiu to bude vřít jak v papiňáku. Čeká vás devastující show a zkáza! 

Bleed From Within
https://youtu.be/BGKS3mW2XPM
https://youtu.be/swF5fiPdONo
https://youtu.be/mrtizXF1dpM
https://youtu.be/qgEVGMEeXf4
https://youtu.be/YES6pajcxNg
https://youtu.be/8fxXMM74xXo
https://youtu.be/n3CSbg-1OUg

Humanity´s Last Breath
https://youtu.be/p0J_CeXBg9I
https://youtu.be/q2UpP10V-6U
https://youtu.be/rxH20cJNYgE
https://youtu.be/alR0NcANEBw

ALLT
https://youtu.be/HNSqRkWIgPg
https://youtu.be/PCwXL6b1LIA
https://youtu.be/VVmSvnkeAqo

Vstupenky dále v sítích Ticketmaster a GOOUT (https://goout.net/.../bleed-from-within+humantys.../szpupht/)


Začátek akce:
Info:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze