Akce

02.03.2013

CANNIBAL CORPSE, DEVILDRIVER a další rozpoutají peklo v Ostravě

Cannibal Corpse Ostrava 2013

Cannibal CorpseOstravu, ocelové srdce naší země, čeká 2. března velká hudební událost. Do místního klubu Garage přijede čtveřice kapel v čele s největší deathmetalovou modlou CANNIBAL CORPSE, které dále doplní formace DEVILDRIVER, THE BLACK DAHLIA MURDER a HOUR OF PENANCE.

Vstupenky na tuto událost jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích a také přímo v klubu. Více informací poskytnou webové stránky pořádající agentury www.obscure.cz.

CANNIBAL CORPSE jsou již více než dvacet let synonymem pro stoprocentní a profesionálně odvedený death metal. Přes veškerá krvavá klišé, neodmyslitelně patřící k danému žánru, splňují všechny nahrávky „Kanibalů“ ty nejvyšší extrémně metalové standardy. A aby také ne, když je CANNIBAL CORPSE v uplynulých dvou dekádách sami pomáhali definovat.

The Black Dahlia Murder

Právě vycházející album ‚Torture‘ je již jejich dvanáctou deskou a opět dokazuje, že pokud přijde na kombinaci nespoutané smršti lidské zloby a citu pro songwriting, nemají na světě konkurenci. Není se proto čemu divit, že ať už se zaměříme na technicky vyspělou, nápaditou a tah na hřbitov nepostrádající kytarovou hru pánů O'Briena a Barretta, pestrost zvonivé basy ikony všech basáků Alexe Webstera, autorské přispění žánru bomb blasty Paula Mazurkiewicze nebo fenomenální frázování a nenapodobitelnou barvu zombie chropotu krále všech hrdelních zabijáků George „Corpsegrindera“ Fishera, tak i v podobě této desky dostáváme v podání řezníků z Buffala to nejlepší, co může old school death metal nabídnout. Vomit the Soul!

Brutální zvuk, masivní kanonáda bicích, energické riffy sahající od melodického death metalu, přes nasypaný melodický thrashcore až po (v dobrém slova smyslu) metalcorové vlivy, neuvěřitelně agilní Trevor Strnad s jeho typickým uštěkaným ječákem, který je pro pozici frontmana snad přímo zrozen a tradičně nesmírně podařené koncerty, to jsou ty ze základních poznávacích prvků americké mlátičky s názvem THE BLACK DAHLIA MURDER. Opravdu málo která kapela dokáže tak umně spojit melodickou a zároveň strhující podstatu death metalu s metalcorem ve starém slova smyslu a opravdu málo která kapela dokáže stejnou měrou potěšit jak příznivce moderních žánrů, tak staroškolské nakládačky.

Devildriver

Jako další support večera se představí DEVILDRIVER ze slunné Kalifornie. Těšit se můžete na nekompromisní nátlak jejich vlastního koktejlu, který staví zejména na groove metalové chytlavosti a mocných melodicko death metalových riffech. Tahle kombinace, která dosáhla svého vrcholu na albech ‚The Fury of Our Maker's Hand‘ a ‚Pray for Villains‘, dovedla fanoušky při legendárním vystoupení DEVILDRIVER na Download festivalu v roce 2007 k řádění, které je mnohými považováno za největší circle pit v historii.

Každý, kdo aspoň trochu sleduje death metalovou scénu, musí už dávno znát jméno HOUR OF PENANCE a zároveň jej registrovat, jako jednu z hlavních značek na pomyslné death metalové mapě Evropy. Tihle Italové dokázali smísit vlivy velikánů žánru jako Cannibal Corpse, Morbid Angel, Deicide, Origin, Hate Eternal a Behemoth s vlastní invencí a ukout už pět alb, a to vše se stoupající tendencí kvality. HOUR PENANCE hrají ortodoxní, brutální a technický death metal, který nezapomíná ani na řádnou dávku síry, o čemž přesvědčuje jak ještě stále čerstvá deska ‚Sedition‘, tak pravidelné živé hraní.

Koncert začne v 19:30, dveře klubu se veřejnosti otevřou zhruba o půlhodinu dříve, konec akce je naplánovaný těsně před půlnocí. Pro aktuální informace sledujte www.obscure.cz.


Začátek akce: 19:00
Info: 573 Kč
Odkazy: Cannibal Corpse: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia  |  DevilDriver: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia  |  The Black Dahlia Murder: Marast databáze Myspace Wikipedia  |  Hour Of Penance: Marast databáze Myspace Homepage

Mapa:

aktuálně

diskuze