Akce

13.12.2020, MeetFactory

Disciplína i chaos - kultivovaná MGŁA a zhoubný i ujetý doprovod DIOCLETIAN, MORD‘A’STIGMATA ad.

MGŁA, DIOCLETIAN, MORD‘A’STIGMATA, MARTWA AURA, RITES OF THY DEGRINGOLADE

13. 12. 2020 – Praha, MeetFactory

FB event: https://www.facebook.com/events/214971299636144
 e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/346

Disciplína i chaos - kultivovaná MGŁA a zhoubný i ujetý doprovod 

Dvě spojená turné pražským fanouškům nabídnou polskou disciplínu i novozélandský chaos.

Pro polské blackmetalisty MGŁA, jejichž hvězda již dávno opustila zamglené bažiny undergroundu, je pro jejich důraz na výrazné kytarové melodie důležitý čistý zvuk. Bez něj by od sebe nebyly všechny instrumenty rozeznatelné. To prostor pražské Akropolis nabídne bez pochyb. A i když MGŁA nehrají žádný extrém a skladby jsou spíše poslechové, přesto jsou naživo velmi chytlavé a silné. Ne náhodou. Poláci jsou perfekcionisté, takže atmosféru navíc umocňují promakanými světly doplněné mlhou. Fanoušci se opět mohou těšit na precizní set, který  konečně i v Praze plně nabídne desku „Age of Excuse“, jíž na sebe MGŁA poutají pozornost a jíž nadále získávají celosvětový respekt.

Přesným opakem bude novozélandská war death/black pohroma DIOCLETIAN, jejichž turné jsme s turné MGLY příležitostně spojili. Chaotické tornádo oddané hudebním násilnostem ne nepodobným Blasphemy, Revenge či snad Teitanblood, tedy zvířecí zvuk i přednes, morbidní riffy a kostilámající klepanice. Žádná líbivá směsice, kde melodie mohou snad připomínat jedině ničící destrukci. Korunu všemu nasazuje nelidský chropot.

Kvartet z Krakova s sebou na turné má další dvě polské kapely. Osvěžujícími zajisté budou MORD'A'STIGMATA, jejichž pojetí avant-garde blacku neznamená jen rozlámanost a skřípání, ale tajemnou a temnou post-atmosféru, zapojení ruchů i elektroniky, aniž by jakkoli vymizel black „vibe“. Od podivností pryč, pohřební tématikou jsou fascinovaní blackmetalisti MARTWA AURA. Kvintet z Poznani adoruje melodie, a byť je jejich projev syrový, stále je kultivovaný. Do pětice ještě doprovod Diocletian. Žánrově spříznění Kanaďani RITES OF THY DEGRINGOLADE brousí ohněm vypálené black/death čepele a sídlí u Nuclear War Now! Productions, čili další slova jsou už zbytečná… zhouba!

MGLA
 https://youtu.be/J03woJbLrgA
 https://youtu.be/TvGPAVTYfXI

DIOCLETIAN
 https://youtu.be/Coi87Siunvw
 https://youtu.be/l1I4WdBQhzc

MORD‘A’STIGMATA
 https://youtu.be/SvZ8_FTRxTg

MARTWA AURA
 https://youtu.be/0PQE2D-91eg

RITES OF THY DEGRINGOLADE
 https://youtu.be/TxcGOAA0djM

Předprodej viz výše, dále pak v sítích Ticketmaster, GoOut a na předprodejní kase v Lucerna Music Baru.


Začátek akce:
Info:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze